Avaleht Eesti elu Tõenäoliselt saavad eestlased lähiaastatel Soomes mobiilselt parkida
Tõenäoliselt saavad eestlased lähiaastatel Soomes mobiilselt parkida

Tõenäoliselt saavad eestlased lähiaastatel Soomes mobiilselt parkida

3Tallinna transpordiamet peab reaalseks, et eestlased saavad lähima paari aasta perspektiivis Helsingis mobiiltelefoniga parkida.

“Täna takistab piiriüleste teenuste kasutuselevõttu peamiselt kahe linna transpordisüsteemide erinevus ja kohati ka seadusandlus. Siiski on need takistused ületatavad ja ühise pingutuse tulemusena saab juba näiteks paari aasta pärast eestlane Helsingis mobiiltelefoniga parkida,” vahendas Tallinna linnavalitsuse pressiesindaja Toomas Pirn Tallinna transpordiameti seisukohta. “Käesoleval hetkel käivad konsultatsioonid Soome kolleegidega innovaatiliste piiriüleste teenuste arendamiseks, nagu näiteks M-parkimine, ühistranspordi piletisüsteem, reisiplaneerija ja muu seesugune. Antud teenuste arendamiseks oleme taotlemas ka välisrahastust Horizon2020 ja CEF programmide alt.”

Maailma linnu ühendava koostööorganisatsiooni INTA 38. kongressi lõpupäeval teisipäeval ütles Tallinna abilinnapea Taavi Aas, et globaliseerunud maailmas on inimesed üha liikuvamad ning seetõttu on koostöö liikuvuse ja transpordi valdkonnas hädavajalik. Aas tutvustas kongressi delegaatidele Tallinna M-parkimist ja märkis, et 2011. aastal nutitelefonidele tulnud parkimisrakendus võimaldab senisest oluliselt lihtsamini kasutada mobiilset parkimist.

Tulevikuperspektiivides rääkides tõdes Aas, et koostöö transpordialaste arenduste elluviimisel ja rakendamisel ei ole enam kaugeltki ühe omavalitsuse ega ka mitte ühe riigi teema.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga