Home Ukraina rahva toetuseks TOETUS UKRAINALE I Heategevuskampaaniaga on Ukrainasse viidud enam kui 16 000 taktikalist esmaabipakki
TOETUS UKRAINALE I Heategevuskampaaniaga on Ukrainasse viidud enam kui 16 000 taktikalist esmaabipakki

TOETUS UKRAINALE I Heategevuskampaaniaga on Ukrainasse viidud enam kui 16 000 taktikalist esmaabipakki

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Kaitseministeeriumi asutatud Riigikaitse Edendamise Sihtasutus algatas koostöös Eesti Reservohvitseride Koguga 24. veebruaril heategevusliku kampaania, millega kogutakse annetusi, et osta ja saata meditsiinivahendeid sõjakoldesse.  
 
Algava nädala alguses 15. augustil jõuab Poola-Ukraina piirile järjekordne saadetis meditsiinivahenditega, mis on järjekorras juba viies ning millega tõuseb saadetud taktikaliste esmaabikomplektide koguarv 30 000 lähedale. Abi toimetatakse Eestist kaubikutega Poola-Ukraina piirile, kuhu tulevad vastu Ukraina piirkondlikud kaubanduskojad, kes viivad abi otse rindepiirkonda. 

Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse juhataja ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts sõnas, et kojal on Ukraina piirkondlike kaubanduskodadega pikaajalised koostöökogemused ning see võimaldab täna abi anda kõige kriitilisemates kohtades ja usaldusväärselt. “On ühteaegu hea meel tõdeda, et meie annetajate abiga ostetud abivahendid päästavad igapäevaselt elusid. Kuid samal ajal, kui saame pilte naeratavatest sõduritest, kes on saanud eestlaste saadetud taktikalise esmaabikomplekti, on tugev soov, et nad ei peaks neid üldse kasutama – ei enda, ega kaasvõitlejate peal.” Palts tõi välja, et annetuskampaaniale on tugevalt õla alla pannud Eesti ettevõtjad, kes mõistavad sõja tõsidust ning ka seda, et kuigi uudistes räägime sõjast aina vähem, ei ole see veel lõppenud, vaid ohustab jätkuvalt Ukraina, aga ka meie vabadust siin Eestis.  

Hea teada: 

 • Ühe taktikalise meditsiinipaki, mis heategevuskampaania raames komplekteeritakse, hind on ca 30 eurot ning neid on komplekteeritud tänaseks ligi 30 000 tk; 
 • Heategevuskampaaniale on annetanud üle 15 000 inimese ja organisatsiooni; 
 • Heategevuskampaaniaga tuuakse Eestisse ka ukrainakeelseid lasteraamatuid ning õpikuid, et tagada siia jõudnud kõige väiksematele põgenikele paremad õppe- ja olmetingimused; 
 • Ravimeid on kampaania raames Ukraina haiglatele toimetatud üle 500 000 euro eest; 
 • Meditsiiniseadmeid on Ukraina haiglatele annetatud ligi 150 000 euro eest; 
 • Seadus võimaldab teha Ukrainale läbi Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse maksuvabalt ja piiramatult annetusi, et luua paremad võimalused Ukraina inimeste abistamiseks sõjaolukorras. Juriidilised isikud ei pea sihtasutusele tehtud annetust ka eraldi deklareerima.  

Palts rõhutas, et alati ei pea abi olema rahaline — näiteks saavad ettevõtted, kes meditsiinitehnikat või erinevaid abivahendeid maale toovad või toodavad, panustada ka otse. „Igasugune abi ja kontaktid on väga väärtuslikud ning kui vähegi võimalik, siis loomulikult teeme koostööd just kohalike ettevõtetega. Äärmiselt väärtuslik on ka teadmine, et meil on ettevõtjaid, kes toodavad või toovad maale erinevaid meditsiiniseadmeid ja -vahendeid,“ lisas ta ning tänas kõiki, kes endast teada on andnud ning abi on pakkunud.  

ANNETADA SAAB:   

 • Pangaülekandega   
 • Makse saaja: RIIGIKAITSE EDENDAMISE SA   
 • Swedbank: EE162200221078603616   
 • Selgitus: Toetus Ukrainale   

Helistades annetustelefonidele:

 •  900 1380 – 10 €   
 • 900 2380 – 25 €   
 • 900 3380 – 50 €