Avaleht Kultuur Teater TÕNU OJA JA TIIT SUKK! Von Glehni Teater viib Mart Kivastiku lavastuse esietenduse Tartusse
TÕNU OJA JA TIIT SUKK! Von Glehni Teater viib Mart Kivastiku lavastuse esietenduse Tartusse

TÕNU OJA JA TIIT SUKK! Von Glehni Teater viib Mart Kivastiku lavastuse esietenduse Tartusse

Von Glehni Teater toob välja Mart Kivastiku esimese näidendi „Peeter ja Erik“ taaslavastuse „Tiit ja Tõnu“, kus mängivad suurepärased näitlejad Tõnu Oja ja Tiit Sukk. Seoses piirangute pikenemisega Harjumaal planeeritud esietendus edasi ei lükku, vaid toimub Tallinna asemel Tartus Karlova Teatris 22. jaanuaril.

Tiit ja Tõnu kohtuvad Mart Kivastiku halenaljakas ja vaimukustest kubisevas lavastuses saatuse tahtel ühes pisikeses ühiselamu toas, kuhu nende universumi mõõtu egod, kaks kušetti ja kraanikauss peavad ära mahtuma. Mart Kivastik ise on öelnud, et näidend räägib kaduma läinud ajast, mida tagasi ei saa: “Kui juustu võid sa kapi tagant üles leida, siis kaotatud aega leida on juba raskem.”

Nendel meestel pole kusagile kiiret. Võib-olla istuvadki isolatsioonis ja püüavad mitte hulluks minna. Tiit ja Tõnu on kahekesi ühetoalises korteris, praevad koos muna ja parandavad tooli, filosofeerivad ja teevad sporti, mängivad pilli ja libistavad veini. Ja seda kõike nakatava huumori ja südamliku siirusega.

Näitlejad on lavastuslikult toodud rahvale võimalikult lähedale, et publik saaks nautida tippnäitlejate mängu igat väiksemat detaili ja näoilmet. Lavastusele on teinud muusikalise kujunduse helilooja ja näitleja Ardo Ran Varres. Originaalse lavakujunduse on loonud Pille Jänes.

Esietendusele järgnevad etendused 23.-24. jaanuarini Tartus ja 18.-20. veebruarini Tallinnas Von Glehni Teatris.