Avaleht Eesti elu Tööinspektsioonil valmis kuus tööohutusvideot
Tööinspektsioonil valmis kuus tööohutusvideot

Tööinspektsioonil valmis kuus tööohutusvideot

Tööinspektsioonil valmis kuus tööohutusvideotBalti Filmi- ja Meediakooli magistriõppe tudengite poolt valminud klippides teevad teiste hulgas kaasa ka Priit Võigemast ja Ago Anderson. Teksti loeb Märt Avandi. Tudengeid juhendasid 2010. aastal lühifilmi Oscarile nomineeritud režissöör Tanel Toom, klippide produtsent oli Anneli Lepp.

Tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja Kristel Plangi sõnul on tööohutusvideote kasutuspõld lai ning loodetavasti paneb inimesi rohkem mõtlema tööohutusele ja töötervishoiule. „Natuke meelelahutuslikumate videote eesmärk on kõnetada inimesi tegelikult väga tõsisel teemal, kuid teha seda atraktiivselt ja kaasahaaravalt“, lisas Plangi.

Klippide produtsent Anneli Lepp märkis, et tudengitele loodi võimalikud head tingimused oma ideede ellu viimiseks. “Lõime nende tööohutusalaste klippide tootmiseks Widescreen stuudiosse tudengitele võimaluse tutvuda projektsiooni tehnikaga, mis võimaldas neil stuudios filmida üles kontekste, mida tavaelus on keeruline jäädvustada. Ühtlasi said tudengid ise valida, millist ilma, näitlejaid või muid asju nad oma klippidesse soovivad”. Lepp lisas: “Nii ongi meil tantsijad metroojaamas ja rööbastel, jõuluvana ja korstnapühkija lumetormis, autosõit läbi erinevate ilmastikutingimuste, aknapesija kõrghoonel, katastroof lennujuhtimiskeskuses jpm”.

Praegusesse jõuluaega sobib eriti hästi riskianalüüsi käsitlev video, milles teevad kaasa ka Priit Võigemast ja Ago Anderson, neist viimane mängib videos jõuluvana rolli.

1.”Riskianalüüs”:

2.”Libedad pinnad”:

3.”Töö- ja puhkeaeg”:

4.”Töövahendi ohutu kasutamine”:

5.”Töö kõrgustes”:

6.”Juhendamine ja väljaõpe”:

Videod on mõeldud tasuta kasutamiseks ning tootmist rahastas Euroopa Sotsiaalfond.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga