Avaleht Kultuur Toomas Edur lavastab Prokofjevi balletti „Romeo ja Julia”
Toomas Edur lavastab Prokofjevi balletti „Romeo ja Julia”

Toomas Edur lavastab Prokofjevi balletti „Romeo ja Julia”

Täna, 29. märtsil kell 19 esietendub Estonia teatris Sergei Prokofjevi ballett „Romeo ja Julia”, mille on lavale seadnud Eesti Rahvusballeti juht Toomas Edur.

„Ma tahtsin Shakespeare’i ainetel loodud „Romeo ja Juliaga” tuua lavale aegumatu armastusloo, mis puudutaks igaüht. Tantsukeelde panduna on minu üheks eesmärgiks olnud tuua lavastusse veidi teistsuguseid tantsunumbreid, mis oleksid huvitavamad nii tantsijatele kui ka publikule,” ütles Edur.

Edur loodab, et balletti vaatama tulevad inimesed mõtleks kaasa ja seaks mõnikord küsimuse alla kehtivaid ühiskonnanorme, millest lastakse tihti oma otsuseid mõjutada. „Kõige olulisem on kuulata oma südant,“ lisas Edur.

Kahest vaenutsevast suguvõsast pärit armastaja traagilises loos ühinevad armastus esimesest silmapilgust ja keelatud kirg – joovastav sulam, mis jätab noored armastajad võimukate perekondade ja oma südametarkuse meelevalda.

Lavastuse kostüümid ja dekoratsioonid on loonud Iir Hermeliin. Esietendusel tantsivad nimiosades Alena Škatula ja Philip Hedges. Dirigeerib Kaspar Mänd.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga