Avaleht Eesti elu TUNNUSTUS I Selgunud on Tallinna aasta silmapaistvamad haridustöötajad ja -teod
TUNNUSTUS I Selgunud on Tallinna aasta silmapaistvamad haridustöötajad ja -teod

TUNNUSTUS I Selgunud on Tallinna aasta silmapaistvamad haridustöötajad ja -teod

Nagu igal sügisel, tunnustab Tallinn ka tänavu aasta haridustöötajaid ja -tegusid. Linna tänu ja õnnitlused annavad edasi abilinnapea Vadim Belobrovtsev ning haridusameti juhataja Andres Pajula õpetajate päeva eel, 2. oktoobril Tallinna Lauluväljaku klaassaalis.

„Mul on hea meel õnnitleda laureaate, kes oma pühendumuse ja professionaalsusega pälvisid austava tiitli. Soovin tänada ja tunnustada kõiki haridustöötajaid, kes liialdamata öeldes tegid möödunud erakordsel õppeaastal erakordset tööd,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Kevadine poolaasta näitas, et meie koolijuhid ja õpetajad tulevad suurepäraselt toime ka kriisiolukorraga, mis – nagu ikka – tekib ootamatult. Alanud õppeaasta on samuti väljakutsete rohke, kuid usun, et oleme nüüd paremini valmis. Soovin kõigile kooli- ja lasteaiajuhtidele ning õpetajatele rahulikku meelt, tugevat tervist ning head koostööd, et järgmisel kevadel saaksime uhkena öelda – me saime taas hakkama!“

Üleriigilise konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ Tallinna voorus esitati eri nominatsioonidele kokku 809 taotlust ja konkursi „Tallinn tänab ja tunnustab“ noore õpetaja auhinnale esitati 98 taotlust.

Galal antakse õpetajatele üle autasud kaheteistkümnes kategoorias, sh Tallinna aasta lasteaiaõpetaja, klassiõpetaja, klassijuhataja, põhikooli aineõpetaja, gümnaasiumiõpetaja, kutseõpetaja, tugispetsialist, õppeasutuse juht ja noor õpetaja, tunnustatakse ka hariduse sõpra ja haridustegu. Esimest korda valitakse sel aastal välja ka aasta huvialaõpetaja. Mitu Tallinna õpetajat on valitud nominentide hulka üleriigilisel konkursil „Eestimaa õpib ja tänab“, kus võitjad selguvad 3. oktoobril.

Tallinn tunnustab ja tänab järgmisi haridustöötajaid ja -tegusid:

Aasta lasteaiaõpetaja 2020: Anne-Mai Nau (Kaarli Koguduse Lasteaed), Jelena Maslennikova (Tallinna Linnamäe Lasteaed), Liis Leppmaa (Tallinna Kristiine Lasteaed), Aina Roos (Lasteaed Kelluke), Helen Sutt (Tallinna Lepistiku Lasteaed), Ingrid Ilves (Tallinna Lasteaed Rabarüblik), Ireene Sits (Tallinna Endla Lasteaed), Irina Šarapova (Sitsi Lasteaed), Karin Mägi (Tallinna Liivaku Lasteaed), Kirsika Mägi (Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed), Kristina Elonen (Tallinna Arbu Lasteaed), Kätlin Valge (Tallinna Meelespea Lasteaed), Ly Gailon (Tallinna Sikupilli Lasteaed), Marge Simmermann (Tallinna Lasteaed Pallipõnn), Niina Knutova (Tallinna Ümera Lasteaed), Olga Šarton (Tallinna Arbu Lasteaed), Riine Tiirik (Tallinna Virmalise Lasteaed), Siiri Pentus (Tallinna Lasteaed Sipsik), Ülle Meritee (Tallinna Lasteaed Männimudila), Ülle Tõnumaa (Tallinna Komeedi Lasteaed).

Aasta klassiõpetaja 2020: Kaire Lõhek (Tallinna 32. Keskkool), Maris Veller (Tallinna Pääsküla Kool), Merle Rebane (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Airi Metspalu (Jakob Westholmi Gümnaasium), Anna Uleksina (Tallinna Kunstigümnaasium), Ilona Kononova (Ehte Humanitaargümnaasium), Kati Kurim (Tallinna Reaalkool), Liilia Sorokina (Lasnamäe Põhikool), Reet Markus (Tallinna Kivimäe Põhikool), Riine Hollo (Tallinna Laagna Gümnaasium), Silvia Paluveer (Tallinna Tondi Kool).

Aasta klassijuhataja 2020: Jaana Loorents (Kalamaja Põhikool), Janne Öngo-Oengo (Jakob Westholmi Gümnaasium), Svetlana Udras (Lasnamäe Gümnaasium), Aleksandra Dubjagina (Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium), Aljona Medvedjeva (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Eret Hünninen (Tallinna 32. Keskkool), Kaja Vaikla (Tallinna Kivimäe Põhikool), Kristina Jatson (Tallinna 32. Keskkool), Marge Loik (Vanalinna Hariduskolleegium), Marina Rüütel (Haabersti Vene Gümnaasium), Olga Darwish (Tallinna Kadaka Põhikool), Virge Kabrits (Tallinna Tehnikagümnaasium).

Aasta põhikooli aineõpetaja 2020: Jelena Nossovitš (Tallinna Kadaka Põhikool), Kati Bakradze (Tallinna Ühisgümnaasium), Kätlin Milkov (Tallinna Õismäe Gümnaasium), Aliide-Marie Taela (Tallinna Kunstigümnaasium), Anne Tiits (Tallinna 32. Keskkool), Deniss Arhipov (Ehte Humanitaargümnaasium), Ene Järvik (Tallinna Heleni Kool), Ene Trepp (Kalamaja Põhikool), Epp Korp (Tallinna Kristiine Gümnaasium), Gerli Laaniste (Tallinna Nõmme Põhikool), Heddi Reinsalu (Tallinna Pääsküla Kool), Heli Kompus (Tallinna Arte Gümnaasium), Irina Palm (Avatud Kool), Jelena Teder (Tallinna Humanitaargümnaasium), Kaire Papp (Tallinna Kunstigümnaasium), Kristel Kaiv (Ristiku Põhikool), Lisete Lige (Gustav Adolfi Gümnaasium), Maarika Rannamägi (Tallinna Kivimäe Põhikool), Olga Kalakauskene (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Tiina Veismann (Püha Miikaeli Kool, Vanalinna Hariduskolleegium), Viktoria Šapovalova (Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium).

Aasta gümnaasiumiõpetaja 2020: Kaiko Lippur (Jakob Westholmi Gümnaasium), Ljudmilla Roždestvenskaja (Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium), Tiina Meeri (Tallinna 21. Kool), Alexander Voss (Tallinna Saksa Gümnaasium), Anne Küüsmaa (Tallinna Prantsuse Lütseum), Annemari Maipuu (Tallinna Tehnikagümnaasium), Auli Reitel (Gustav Adolfi Gümnaasium), Eha Aare (Tallinna 32. Keskkool), Erik Joasaare (Tallinna Saksa Gümnaasium), Kristel Mäekask (Rocca al Mare Kool), Laura-Liisa Perova (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Liis Reier (Tallinna Prantsuse Lütseum), Liivi Kõss (Tallinna 32. Keskkool), Oliver Hoole (Tallinna Laagna Gümnaasium), Svetlana Butuzova (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Ulla Herkel (Tallinna 32. Keskkool).

Aasta kutseõpetaja 2020: Eduard Brindfeldt (Tallinna Tööstushariduskeskus), Heidi Naur-Šunkina (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool), Siret Rannik (Tallinna Teeninduskool), Heli Molok (Tallinna Kopli Ametikool), Mikk Mänd (Tallinna Ehituskool), Riina Rohelaan (Tallinna Majanduskool).

Aasta huvialaõpetaja 2020: Natalja Ivaništševa (Avatud Kool), Urmo Ilves (Tallinna Nõmme Huvikool), Alice Aleksandridi (Free Flow Studio MTÜ), Aljona Meidra (Sakala Laululapsed MTÜ), Anna Sirak (Karateklubi Osanago), Ants Soosõrv (Tallinna Huvikeskus “Kullo”), Eike Abel (Tallinna Lauliku Lasteaed), Helena Pihel (SA Eesti Tantsuagentuur), Hendrik Soon (Jakob Westholmi Koolituskeskuse Muusikakool), Hille Savi (Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Kool), Igor Kalakauskas (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Irina Moronova (Tallinna Kanutiaia Huvikool), Jelena Orlova (Tallinna Huvikeskus Kullo), Kaari Sillamaa (Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Kool), Krista Kõrvits (Tallinna Nõmme Huvikool, Kristel Kubber (Tallinna 32. Keskkool), Kristina Raja (Koit Tantnsukool), Marina Sinkel (Tallinna Muusikakool), Marjaana Daar (Bumble Erahuvikool), Nadežda Tšalaja (Mustamäe Laste Loomingu Maja), Olga Bunder (Tallinna Kanutiaia Huvikool), Sirje Kraag (Tallinna Kunstigümnaasium), Tiina Vurma (Lasnamäe Muusikakool).

Aasta tugispetsialist 2020: Kaire Lattik (Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus), Mai Uudevald (Tallinna Tondi Kool, Tallinna Õppenõustamiskeskus), Triinu Orumaa (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Jelena Rodionova (Tallinna Juudi Kool), Kati Pajuman (Tallinna Reaalkool), Margarita Vähejaus (Kalamaja Põhikool), Pille Maasik (Tallinna Männikäbi Lasteaed).

Aasta õppeasutuse juht 2020: Alvina Maasik (Tallinna Arbu Lasteaed), Andrei Kante (Lasnamäe Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium), Kersti Nigesen (Vanalinna Hariduskolleegium).

Aasta hariduse sõber 2020: Andres Pajula (Tallinna Haridusamet), Milena Pogodajeva (Tallinna Õppenõustamiskeskus), Rasmus Rask (SA Avatud Kool), Indrek Vijard (Nõmme Muusikakool), Kai Võlli (SA Innove), Martin Villig (Bolt OÜ, Heateo Sihtasutus).

Noor õpetaja 2020: Elisabet Koit (Tallinna Endla Lasteaed), Erki Palits (Tallinna Kopli Ametikool), Kaire Papp (Tallinna Kunstigümnaasium), Kätlin Sarik (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Oliver Hoole (Tallinna Laagna Gümnaasium), Signe Liblikmann (Tallinna Kullatera Lasteaed), Simona Liisbet Seppi (Gustav Adolfi Gümnaasium).

Aasta haridustegu 2020: distantsõppe veebiseminaride tegemine õpetajatele (Gustav Adolfi Gümnaasium); huvihariduse pilootprogramm 3-7-aastastele lastele „Aed, kus õitsevad lapsed“ (Tallinna Endla Lasteaed, Tallinna Kunstikool, MTÜ Endla Koostöökogu); jalgpalliakadeemia Tallinna Arte Gümnaasiumi ja Eesti Jalgpalli Liidu koostöös (Tallinna Arte Gümnaasium ja Eesti Jalgpalli Liit); „Vau! Ohoo!“ õpikojad (Tallinna Haridusamet).

Õpetajate päeva galal tunnustatakse ka 30., 25., 20., 15. ja 10. aastast tööjuubelit tähistavaid haridusasutuste juhte.

Sellel aastal tähistab oma tööjuubelit direktorina:

Anne Kurviste (Tallinna Paekaare Lasteaed) – 30; Kersti Nigesen (Vanalinna Hariduskolleegium) – 30; Indrek Vijard (Nõmme Muusikakool) – 25; Teele Saul (Tallinna Kiisa Lasteaed) – 25; Maire Kaljuveer (Tallinna Lasteaed Pallipõnn) – 20; Tamara Krõssina (Tallinna Lindakivi Lasteaed) – 20; Antonina Saveljeva (Tallinna Ülemiste Lasteaed) – 20; Klaire Oosin (Tallinna Kullerkupu Lastaed) – 15; Natalja Jakuškina (Lasteaed Ojake) – 15; Natalia Kond (Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool) – 15; Luule Kösler (Tallinna Humanitaargümnaasium) – 15; Ülle Mandre (Tallinna Lepistiku Lasteaed) – 15; Tatjana Tamme (Tallinna Raku Lasteaed) – 15; Irina Voinova (Sitsi Lasteaed) – 15; Merike Pappel (Tallinna Lehola Lasteaed) – 15; Katrin Roman (Tallinna Lastesõim Hellik) – 15; Irina Tumanova (Tallinna Sõbrakese Lasteaed) – 15; Alla Batrakova (Tallinna Mahtra Põhikool) – 15; Imbi Viisma (Kadrioru Saksa Gümnaasium) – 10; Leena Saag (Tallinna Pääsküla Kool) – 10; Ene Ritso (Tallinna Liivaku Lasteaed) – 10; Margit Hiiet (Tallinna Lasteaed Südameke) – 10; Tiina Lall (Tallinna Lasteaed Kikas) – 10.

Tallinna aasta õpetaja gala toimub reedel, 2. oktoobril 2020 algusega kell 19 Tallinna Lauluväljaku klaassaalis, õhtut juhib näitleja Tõnis Niinemets.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga