Avaleht Eesti elu TUNNUSTUS! Viljandis tänati formaalhariduse ja mitteformaalhariduse tublimaid
TUNNUSTUS! Viljandis tänati formaalhariduse ja mitteformaalhariduse tublimaid

TUNNUSTUS! Viljandis tänati formaalhariduse ja mitteformaalhariduse tublimaid

katrin-mannik
Aasta õppeasutuse juht Katrin Männik

Nii nagu eelmisel aastal, korraldasid Viljandi Maavalitsus, Viljandi Linnavalitsus, Viljandimaa Omavalitsuste Liit, Viljandimaa Haridustöötajate Liit ja Viljandi Linnaraamatukogu ka sel aastal formaalhariduse ja mitteformaalhariduse tublide tegijate tänamise tunnustussündmuse „Viljandimaa õpib ja tänab”. Üritus toimus 7. oktoobril Sakala Keskuses.

Haridus- ja teadusministeeriumi poolt tunnustamiseks välja töötatud kategooriates olid aasta lasteaiaõpetaja kandidaatideks Margit Teder ja Ade Laande; aasta klassiõpetaja Marika Ilison, Ene Adams ja Urve Kuldkepp; aasta põhikooliõpetaja Elle Varind, Katrin Hommik, Raivo Roosi, Kalev Põldsaar, Marika Lellep, Maila Visnap ja Kaja Orobko; aasta gümnaasiumiõpetajaAin Jürisson ja Kirsti Käiväräinen; aasta kutseõppeasutuse õpetaja Malle Peterson ja Marika Oeselg; aasta klassijuhatajaAiri Lang, Eda Mänd; Tiia Parik ja Kristi Vastisson; aasta õppeasutuse juht Katrin Männik; haridusasutuse aasta tegu Eesti I noorte metsaülikool (Ene Nobel, Juhan-Mart Salumäe, Urmo Reitav, Ülle Luisk), Eesti koolide teadusteatrite festival (Ene Nobel, Ave Vitsut), Heategevuslik teatri- ja muusikaõhtu „Me hoolime” (Erko Sild, Eneli Rimpel), MTÜ Taibukate Teaduskool (Lilian Tambek, Maila Visnap) ja Jakobsoni Kooli balletistuudio (Katrin Hommik, Marit Neering); aasta suunaja Maris Siiman, Anneli Sims ja Raili Toikka-Tamm ning aasta hariduse sõber SA Viljandi Haigla (Raili Toikka-Tamm, Liivi Ilves, Priit Tampere), Ludmilla Sepp, Anne Raa, Peeter Rahnel ja SA Viljandi Hariduse arengufond (Urmo Reitav).

Viljandi linna haridusalane tunnustamise kord näeb ette tunnustada järgmistes kategooriates, kus aasta noor õpetaja tiitlile esitati Liisi Joala; aasta õpetaja tiitlile Marko Koks, Inna Arutjunjan, Pilvi Knox, Mare Kilk, Pille Bergmann, Riina Alvre, Merike Kiivit ja Kaja Lõuna ning teenekas õpetaja tiitlile Lemmi Paul, Tatjana Anniko, Eve Ivask, Kaja Lepla ja Reet Talimaa.

Täiskasvanud õppija nädala raames esitati Viljandimaa aasta õppija kandidaatideks Anneli Lepik, Eha Fedorov, Kadri Vallimäe, Merike Tihomirov ja Raul Espenberg; aasta koolitaja kandidaadiks Sille Tõnisson; aasta koolitussõbralik organisatsioon kandidaadiks Delux OÜ; aasta õpitegu kandidaatideks seltsidaamide sõpruskond (algataja Epp Johani), käsitööhuvilistele õpitoad Kõo käsitöötoas (Marju Roosileht) ja Teppo-tüüpi lõõtspilli valmistamise kursus (algataja Epp Välba) ning aasta raamatukogu kandidaatideks Tarvastu raamatukogu ja Viljandi Linnaraamatukogu.

Haridus- ja teadusministeeriumi poolt välja töötatud kategooriate laureaadid:

  • Aasta lasteaia õpetaja – Ade Laande
  • Aasta klassiõpetaja – Urve Kuldkepp
  • Aasta põhikooliõpetaja – Kaja Orobko
  • Aasta gümnaasiumiõpetaja – Kirsti Käiväräinen.
  • Aasta kutseõppeasutuse õpetaja – Marika Oeselg
  • Aasta klassijuhataja – Kristi Vastisson
  • Aasta õppeasutuse juht – Katrin Männik.
  • Haridusasutuse aasta tegu – Jakobsoni Kooli balletistuudio (Katrin Hommik, Marit Neering).
  • Aasta suunaja – Raili Toikka- Tamm
  • Aasta hariduse sõber – SA Viljandi Hariduse arengufond (Urmo Reitav)

Viljandi linna kategooriate laureaadid:

  • Aasta noor õpetaja – Liisi Joala
  • Aasta õpetaja – Kaja Lõuna
  • Teenekas õpetaja – Reet Talimaa

Täiskasvanud õppija kategooriate laureaadid:

  • Aasta õppija – Raul Espenberg
  • Aasta koolitaja – Sille Tõnisson
  • Aasta koolitussõbralik organisatsioon – Delux OÜ
  • Aasta õpitegu – Teppo-tüüpi lõõtspilli valmistamse kursus (algataja Epp Välba)
  • Aasta raamatukogu – Viljandi Linnaraamatukogu.

Lisaks tervitati Viljandimaa koolide uusi õpetajaid:

  • Lasteaiaõpetajad: Eva-Loona Ebber  Saarepeedi lasteaiast, Liina Steinfeld ja Merike Rannala Mesimummu lasteaiast, Jane Raudsepp Vastemõisa lasteaiast, Liisa Sähka Karlssoni lasteaiast, Kaia Jõgi Paistu lasteaiast, Kätlin Väli Krõlli lasteaiast, Ramona Heinaste Jaagu lasteaiast ja  Ingrit Kongas Võhma lasteaiast.
  • A.Kitzbergi nim Gümnaasium: Stiina-Riin Saar (klassiõpetaja), Kristin Lekko (inglise keel), Mari Mäekivi (saksa keel); Kristi Saksniit (bioloogia)
  • Paalalinna Kool: Egne Kont (bioloogia); Ilona Juhanson (keemia); He Fan (hiina keel); Reili Saaron-Võsu (klassiõpetaja)
  • Jaagu Lasteaed- Põhikool: Kärt Haan (eripedagoog), Janne Suits (ringijuht)
  • Viljandi Vaba Waldorfkool: Kristel Algvere (eesti keel ja kirjandus); Kersti Aun (muusika)
  • Kolga-Jaani Põhikool: Teet Meerits (kehaline kasvatus)
  • Leie Põhikool: Marit Iila (inglise keel); Sofya Tsyrulnikova (loodusained)
  • Kirivere Kool: Eda Miljand (loodusained)
  • Saarepeedi Kool: Egle Sild (muusika)
  • Kalmetu Põhikool: Piret Annette Inglis (kehaline kasvatus)
  • Õppealajuhatajad: Krista Andreson Jakobsoni Koolis ja Tiina Pihlak Paalalinna Koolis

Noorsootöö valdkonna tegijate tunnustamiseks oli võimalik kandidaate esitada 9 kategoorias ning taotlusi laekus kokku 14.

Aasta noorsootöötaja kandidaatideks esitati Complete Crew breiktantsugrupi asutaja ja treener Marek Tamm ning Mõisaküla Linnavalitsuse noortejuht Kaja Õigus.

Aasta noor kandidaatideks esitati Võhma Vaba Aja Keskuse Avatud Noortetoa aktiivi liige Argo Ploom; Viljandimaa Noortekogu juhatuse liige Sander Pettai; Viljandi Gümnaasiumi õpilasesinduse president 2015. detsember – 2016. juuniRihard Reimaa ning aktiivne ja ettevõtlik noor nii kooli (Viljandi Gümnaasium), oma kogukonna (Viljandi vald), maakonna kui ka Vabariigi tasandil Mait Allas.

Aasta kohalik omavalitsus kandidaadina esitati Võhma Linnavalitsus ning aasta üldhariduskool Tarvastu Gümnaasium.

Aasta sündmusele noorsootöös pretendeerisid Rahvusvaheline koolitusprojekt „STEP IN!” Kairi Ongi (Viljandimaa Arenduskeskuse Omavalitsuste konsultant ja noorte ettevõtlikkuse programmide koordinaator) ja Ege Enoki (Viljandi Maavalitsuse noorteinfo spetsialist, Viljandi Sakala Keskuse VANT noorsootöö koordinaator) eestvedamisel; Viljandi Velokulg 2016 Rihard Reimaa (Viljandi Gümnaasiumi õpilasesindus) eestvedamisel ning Humus Festival Sander Pettai (Viljandimaa Noortekogu) eestvedamisel.

Kandidaatidena aasta koostöö kategoorias esitati Viljandimaa noorte suvepäevade läbiviimine, kus koostööpartneriteksViljandimaa Arenduskeskus, Viljandimaa Noortekogu, Viljandi Avatud Noortetehas, Viljandi Maavalitsus, Viljandi Hariduse Arengufond (ettevalmistusperioodil); Viljandimaa osaluskohviku läbiviimine, kus koostööpartneriteks Viljandimaa Noortekogu ja Viljandi Gümnaasium ning noortele suunatud tegevuste korraldamine Võhma Vaba Aja Keskuse Avatud Noortetoa ja AS Largo koostöös.

Kategooriates aasta noorteühing, aasta osaluskogu ja aasta huvikool sellel aastal kandidaate ei esitatud.

28.septembril 2016 otsustas Viljandi maakonna noorsootöö komisjon maavalitsusele esitatud nominentide hulgast nimetadakategooriate laureaatideks:

  • Aasta üldhariduskool – Tarvastu Gümnaasium
  • Aasta kohalik omavalitsus – Võhma Linnavalitsus
  • Aasta noorsootöötaja – Kaja Õigus
  • Aasta noor – Mait Allas
  • Aasta sündmus – Humus festival
  • Aasta koostöö – Viljandimaa Arenduskeskus, Viljandimaa Noortekogu, Viljandi Avatud Noortetehas, Viljandi Maavalitsus, Viljandi Hariduse Arengufond

Kommentaarid