Avaleht Eesti elu VAATA GALERIID! Metsameeste kutsevõistlustel võttis mõõtu 234 võistlejat
VAATA GALERIID! Metsameeste kutsevõistlustel võttis mõõtu 234 võistlejat

VAATA GALERIID! Metsameeste kutsevõistlustel võttis mõõtu 234 võistlejat

Metsameeste kutsevƵistlusi04Kurgjärvel toimunud 48. metsameeste kutsevõistlused võitis 105,5 punktiga Tartumaa metskonna võistkond. Teisele kohale tuli 92 punktiga Ida-Virumaa metskond ja kolmandaks 91,5 punktiga Põlvamaa metskond.

Võistluste peakohtuniku Kaarel Tiganiku sõnul osales erinevatel aladel kokku 22 võistkonda 234 võistlejaga. „Lisaks RMK maakondlikele võistkondadele olid oma võistkonnad välja pannud Luua metsanduskool, Keskkonnaagentuur, Eesti Metsateenijate Ühing, metsafirma Artiston ning Ühinenud Metsaomanike MTÜ,“ loetles Kaarel Tiganik ja lisas, et kõige aktiivsemad osalejad võistlesid kahel ja isegi kolmel võistlusalal.

Kokku võisteldi üheksal alal. Nendest kuuel (metsakasvataja mitmevõistlus, noorendike hooldaja mitmevõistlus, metsameistri mitmevõistlus, stendivõistlus, mälumäng, jahimehevõistlus) peeti ka meeskondlikku arvestust. Kolmel alal – forvarderijuhtide, harvesterijuhtide ja loodusvahtide mitmevõistluses võisteldi individuaalarvestuses. Nendest viimane oli võistlusalana kavas esimest korda. Traditsiooniliselt kõige enam oli võistlejaid metsakasvataja mitmevõistluses, kokku 36 osalejat. Teistest arvukam oli osavõtt ka metsameistri mitmevõistlusest, kus osales 27 võistlejat.

Sel aastal metsameeste kutsevõistluste raames toimunud TOP10 raievõistlustel selgus ka Eesti koondis, kes esindab Eestit raiespordi maailmameistrivõistlustel Poolas 8.-12. septembril. Koondisesse kuuluvad Taavi Ehrpais, Sulev Tooming ja Tõnu Reinsalu ning juunioridest Jarro Mihkelson.

VAATA GALERIID!

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga