Avaleht Poliitika Vabariigi President on täna-homme riigivisiidil Sloveenias
Vabariigi President on täna-homme riigivisiidil Sloveenias

Vabariigi President on täna-homme riigivisiidil Sloveenias

President Kersti Kaljulaid alustab täna kahepäevast riigivisiiti Sloveenias. Visiidi eesmärgiks on süvendada kahe riigi koostööd ning edendada ettevõtjate vahelisi kontakte.

„Eesti ja Sloveenia on oma suuruselt ja ka asukohalt Euroopa Liidu äärealal üsna sarnased, kuid kahe riigi koostöö ja ettevõtjate omavaheline suhtlus pole siiani väga intensiivne olnud. Samas on potentsiaali kõvasti, sest oleme sarnased euroopa-meelsed ja innovaatilised väikeriigid. Riigivisiit on heaks võimaluseks suurendada teineteisemõistmist välis- ja julgeolekupoliitilistes küsimustes ning edendada kahe riigi koostööd küber- ja digivaldkonnas. Aga kindlasti aitab see luua ka uusi kontakte ja võimalusi meie ettevõtjatele,“ selgitas Vabariigi Presidendi välisnõunik Lauri Kuusing.

Riigipead saadavad visiidil äridelegatsioon eesotsas Kaubandus-Tööstuskoja juhi Toomas Lumaniga, Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja Eesti-Sloveenia parlamendirühma juht Martin Repinski, EBSi kantsler Mart Habakuk ning Piret Urb Riigi Infosüsteemide Ametist.

Täna kohtub riigipea visiidil Sloveenia presidendi Borut Pahori ja Sloveenia Rahvusassamblee esimehe Dejan Židaniga ning esineb Sloveenia aasta olulisimal konverentsil Bledi Strateegiafoorum. Homme kohtub president Kaljulaid Sloveenia peaminister Marjan Šareciga, peab Bledi Juhtimiskoolis avaliku loengu Eesti valikutest viimastel kümnenditel ning külastab maailmatasemel Jožef Stefani teadusuuringute instituuti.

Riigivisiit on kahe riigi omavahelise suhtlemise kõige pidulikum vorm. Aastas teeb Eesti Vabariigi president reeglina 1-2 riigivisiiti ning võõrustab teist sama palju. Tänavu kevadel käis president Kaljulaid riigivisiidil Portugalis.

Tagasi kodumaale jõuab riigipea homme hilisõhtul.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga