Avaleht Eesti elu VAHVA IDEE! Nõmme Helkuripuu soovib sõpru ka teistesse linnaosadesse
VAHVA IDEE! Nõmme Helkuripuu soovib sõpru ka teistesse linnaosadesse

VAHVA IDEE! Nõmme Helkuripuu soovib sõpru ka teistesse linnaosadesse

Nõmme Helkuripuu soovib sõpru ka teistesse linnaosadesse2Mupo maskott Lumeleopard Lauri, Nõmme Vaba Aja Keskuse ja Nõmme Õpilasesinduse Liidu (NÕEL) lapsed kaunistasid täna Nõmme endise raudteejaama hoone kõrval asuva väikese helkuripuu. Pärast pooletunnist ehtimist ja lustimist said lapsed valmis toreda helkiva puu, mis möödujatele ja rongist tulijatele märkamata ei jäänud. Lisaks puu kaunistamisele pakuti möödujatele helkureid ja kommi.

Nõmme Linnosa juht Tiit Terik pidas helkuripuu ideed vahvaks: „Praegusel pimedal ajal on helkur väga vajalik ning mul on hea meel, et tegime aktiivsete ja tublide noortega Nõmmele oma helkuripuu, kust kõik kodanikud saavad endale oma helkuri võtta”.

Nõmme Helkuripuu soovib sõpru ka teistesse linnaosadesseHelkuripuu mõte on kutsuda kõiki nõmme kandi inimesi kandma helkureid, et Eestimaa pimedal sügis-talvisel perioodil toimuks jalakäijatega ja eriti lastega, vähem õnnetusi. Koht on valitud eelkõige silmas pidades seda, et lisaks tänavatele on ohtlikud ka raudteeülekäigud.

„Vahetult enne siia tulekut tegin väikese mitteametliku helkuri kandmise statistika: sõites kesklinnas Nõmme poole lugesin kokku, et sajast jalakäijast olid helkurid 18-nel“, ütles mupo avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt. „Jalakäijad ei ole endale siiani teadvustanud, et pimeduses – eriti kui kantakse veel tumedaid riideid – ei ole nad autojuhile märgatavad. Meie pimedal põhjamaisel ajal on helkur parimaks sõbraks, kes aitab säästa paljusid inimelusid. Loodame, et algatatud pilootprojekt paneb inimesi veidigi tõsisemalt selle kandmise vajaduse üle mõtlema“.

Tänase Nõmme noortega algatatud pilootprojektile „Võta helkur ja helgi“ loodetakse ka jätku. Helkuripuu ootab sõbrakutseid ka teistest linnaosadest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga