Avaleht Eesti elu VAHVA IDEE! Nõmmele tuleb Helkuripuu
VAHVA IDEE! Nõmmele tuleb Helkuripuu

VAHVA IDEE! Nõmmele tuleb Helkuripuu

Lauri3MMunitsipaalpolitsei Ameti eestvedamisel toimub homme Nõmme jaamahoone juures lõbus, kuid sisult märksa tõsisema eesmärgiga ettevõtmine. Mupo maskott Lumeleopard Lauri koos Nõmme Vaba Aja Keskuse lastega loovad vahetult jaama ülekäigu juures oleva väikese helkuripuu. Helkuripuu mõte on kutsuda kõiki nõmme kandi inimesi kandma helkureid, et Eestimaa pimedal sügis-talvisel perioodil toimuks jalakäijatega ja eriti lastega, vähem õnnetusi. Koht on valitud eelkõige silmas pidades seda, et lisaks tänavatele on ohtlikud ka raudteeülekäigud.

Kuna Nõmme-Hiiu-Pääsküla piirkonnas on palju tänavaid, kus toimub vilgas liiklustegevus, kuid kus sisuliselt puuduvad kõnniteed, siis tegi mupo Vaba Aja keskusele ettepaneku algatada pilootprojekt „Võta helkur ja helgi“. Homme kaunistavad mupo helkuritega Vaba Aja Keskuse lapsed vanuses 7-15 eluaastat ühe väikepuu, millelt iga inimene võtta helkuri ning selle oma jope või mantli külge kinnitada. Lapsevanemad aga saavad helkuripuust möödudes selgitada, miks selline puu kaunistati ning miks helkur vajalik on. Samuti jagavad Lauri ja lapsed möödakäijatele helkureid ning komme.

Lauri2Helkuripuu kaunistusi uuendatakse niipea, kui suurem osa helkureid on uue omaniku leidnud. Kui projekt osutub edukaks, pakutakse samalaadset helkuripuud ka teistesse linnaosadesse.

Helkuripuu kaunistamine algab homme kell 14.00. Kõik huvilised ja helkurisoovijad on oodatud.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga