Avaleht Eesti elu Valga ettevõtjad: „Suuname tööhõivetegevused noortele!”
Valga ettevõtjad: „Suuname tööhõivetegevused noortele!”

Valga ettevõtjad: „Suuname tööhõivetegevused noortele!”

Foto: Valga Linnavalitsus
Foto: Valga Linnavalitsus

11. veebruaril toimus Valga Muuseumis kolmas Valga linnajuhtide ja ettevõtjate hommikusöök, kus arutati ühiselt linna arengut puudutavatel teemadel. Ligi 20 osalenud ettevõtjat said ülevaate linna olulisematest tähtsündmustest. Arutelu käigus tööhõive teemal olid fookuses noored.

Valga aselinnapea Lauri Drubinš andis ülevaate sel aastal Valgas toimuvatest tähtsündmustest ning tänas senise toetuse eest. Drubinš juhtis ettevõtjate tähelepanu sellele, et hästi korraldatud suurüritused on hea võimalus saada tähelepanu, luua positiivseid emotsioone ja seeläbi nii linna kui enda mainet kujundada. „Igast järgmisest külalisest võib saada järgmine linnaelanik, töötaja või ettevõtja,” sõnas ta.

Valgamaa Tööhõivekava koostamise plaani tutvustas Teet Reedi Valgamaa Arenguagentuurist. Reedi tutvustas ettevalmistuse käigus erinevatelt osapooltelt kogutud ideid: viia majandus- ja ettevõtlusharidus koolidesse, aktiviseerida õpilasfirmasid, luua maakondlik ajujaht, arendada koostööd ettevõtete vahel. Ettevõtjaid kutsuti üles andma õpilastele praktilisi loenguid läbi enda kogemuse tutvustamise.

Valga linnapea Kalev Härki sõnul on sellistest kohtumistest palju kasu. „Saime täna olulise sõnumi, et ettevõtjad ootavad lahendusi just noorte tööle rakendamiseks, nende ettevõtlikkuse tõstmiseks ja töökogemuse saamiseks. Tehti ettepanek suunata tööhõivetegevused 80% ulatuses noortele,” lisas Härk.

„Arutelus toodi välja keerulisus kooliõpilaste töölevõtmisel ning liiga suur maksukoormus osalise tööaja rakendamisel, mis takistavad ettevõtjatel noori hooajaliselt tööle võtmast. Meiepoolne soovitus on rohkem koostööd riigikogu tasandil, et töötada välja parem lahendus noorte töölevõtmiseks ja sotsiaalmaksukoormuse kergendamiseks osalise tööaja puhul.” lisas ettevõtja Allain Karuse.

Valga linnapea ja ettevõtjate ühine hommikusöök toimus kolmandat korda. Eesmärk on üheskoos arutada linna arengu üle, et siin oleks hea nii elada, töötada kui ettevõtlusega tegeleda.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga