Home Poliitika Väliskomisjoni visiit Washingtoni keskendub kaitsekoostööle
Väliskomisjoni visiit Washingtoni keskendub kaitsekoostööle

Väliskomisjoni visiit Washingtoni keskendub kaitsekoostööle

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon on laupäevani visiidil Washingtonis, kus toimuvate kohtumiste keskmes on liitlassuhete tugevdamine ja julgeolekukoostöö.

Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Indrek Saar, Maria Jufereva-Skuratovski ja Raivo Tamm.

„Ameerika Ühendriigid on Eesti kõige olulisem liitlane, kelle panus Balti regiooni julgeoleku tagamisse ja heidutusmeetmetesse on hindamatu väärtusega,“ rääkis väliskomisjoni esimees. „Eesti jaoks on märkimisväärse tähtsusega möödunud aastal kongressis heaks kiidetud Balti julgeolekuinitsiatiivi eelarvepakett. Viimaste julgeolekuarengute, Valgevene korraldatud hübriidrünnaku ja Ukraina piirialadel toimuva kontekstis on initsiatiivi vähemalt samal määral jätkumine ja heidutusvõime tugevdamine meie julgeoleku jaoks kahtlemata võtmetähtsusega.“

Täna on delegatsioonil kavas kohtumised senati välissuhete komisjoni Euroopa alakomitee juhi Jeanne Shaheeni ja asejuhi Ron Johnsoniga, Helsingi komisjoni esimehe Ben Cardiniga ja relvajõudude komisjoni liikme Kevin Crameriga. Samuti kohtutakse esindajatekoja Euroopa Liidu parlamendirühma kaasesimehe Joe Wilsoni ja välisministeeriumi esindajatega.

Homme kohtub delegatsioon väliskomisjoni esimehe Bob Menendezega, samuti komisjoni Euroopa alakomitee esimehe Bill Keatingu ja aseesimehe Brian Fitzpatrickuga. Kavas on ka kohtumised esindajatekoja Balti parlamendirühma kaasesimeeste Ruben Gallego ja Don Baconiga, Euroopa Liidu parlamendirühma esimehe Brendan Boyle’i ja relvajõududekomisjoni liikme Liz Cheneyga. Viimaks kohtub komisjoni delegatsioon välisministeeriumi esindajatega Euroopa ja Euraasia ning Venemaa valdkondades.

Reedel osaleb komisjon ümarlaual Ameerika Ühendriikide välispoliitika arengute teemadel mõttekojas Heritage ning kohtub USA kaitseministeeriumi esindajaga Euroopa ja NATO poliitikas. Visiidi lõpetab kohtumine Washingtonis töötavate Eesti ekspertidega.