Avaleht Eesti elu Valitsus kinnitas Eesti sanktsioonid Valgevene presidendivalimiste võltsimise ja sellega seotud vägivalla eest vastutavate isikutele
Valitsus kinnitas Eesti sanktsioonid Valgevene presidendivalimiste võltsimise ja sellega seotud vägivalla eest vastutavate isikutele

Valitsus kinnitas Eesti sanktsioonid Valgevene presidendivalimiste võltsimise ja sellega seotud vägivalla eest vastutavate isikutele

Valitsus võttis tänasel istungil vastu välisministri esitatud määruse, millega kehtestatakse rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld Eestisse nende isikute suhtes, kelle kohta on põhjendatud alus arvata, et nad vastutavad Valgevene presidendivalimiste tulemuste võltsimise, sellega seotud vägivalla ja inimõiguste rikkumise eest või on sellele kaasa aidanud.

“Valgevene rahval on õigus valida ise vabalt oma tulevikutee ning nad on väljendanud selget tahet demokraatlikeks muutusteks. Ainus võimalus selleks on tõeliselt vabade ja sõltumatute valimiste korraldamine,” ütles peaminister Jüri Ratas. “Eesti kehtestatud sihitud sanktsioonide eesmärk on anda valimiste võltsimisele ning rahumeelsete meeleavaldajate vastu kasutatavale vägivallale oma selge hukkamõistev hinnang ning tagada, et selle eest vastutavad isikud ei saaks Eestisse siseneda.”

Vastavalt valitsuse 18. augusti 2020 istungil heaks kiidetud ning Riigikogu väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni 19. augusti 2020 ühisistungil toetatud seisukohtadele ELi Valgevene poliitika kohta ei tunnusta Eesti selle aasta 9. augustil toimunud Valgevene presidendivalimiste tulemusi, sest need ei olnud vabad ega ausad.

Sanktsioonid kehtestatakse koordineeritult Läti ja Leeduga. Sanktsioonide kehtestamist valmistab praegu ette ka Euroopa Liit.

Valitsuse määrus jõustub üldises korras. Seejärel kehtestab konkreetsete isikute nimekirja oma käskkirjaga välisminister.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga