Avaleht Eesti elu VÄRSKE UURING I Kõige paremad tingimused kodust töötamiseks on IT-spetsialistidel
VÄRSKE UURING I Kõige paremad tingimused kodust töötamiseks on IT-spetsialistidel

VÄRSKE UURING I Kõige paremad tingimused kodust töötamiseks on IT-spetsialistidel

35% töötajatest leiavad, et neil ei ole kodust töö tegemiseks sobivaid tingimusi, selgus rohkem kui 4100 töövõtjat kaasanud CVKeskus.ee uuringust. Enim tuntakse puudust sobivast töölauast või -toolist, mida tõi uuringus välja rohkem kui iga neljas töötaja (26%).

Värskest uuringust selgus, et kuigi enamikel töötajatest (64,8%) on kaugtöö tegemiseks kodus olemas nii eraldatud koht kui ka sobiv töölaud ja -tool, vajaks siiski rohkem kui iga kolmas töötaja (35,2%) kodust töötamiseks paremaid tingimusi.

Enim tunnevad töötajad puudust ergonoomilistest töötingimustest – nimelt pisut rohkem kui iga neljas töötaja (26,4%) tõi välja, et tal ei ole kodus töötamise jaoks sobivat töölauda või -tooli. Lisaks selgus uuringust, et igal viiendal töötajal (20,6%) puudub kodus eraldatud koht, mis lubaks tööülesannetele keskenduda.

„Osaline kaugtöö on muutumas paljudes organisatsioonides üha populaarsemaks töö tegemise viisiks ja hiljutised uuringud näitavad, et enamik töövõtjatest (60%) on huvitatud kaugtöö võimaluse jätkumisest ka pärast tervisekriisi,“ kommenteeris tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt ja lisas, et taoline muutuv töökorraldus suurendab organisatsioonides vajadust aidata töötajatel luua kaugtööks vajalikud tingimused.

„Kõige paremad tingimused kodust töötamiseks on IT-spetsialistidel,“ kirjeldas uuringu tulemusi Henry Auväärt. „Nimelt tervelt 77,8% IT valdkonna töötajatest leidsid, et neil on kodus kaugtöö tegemiseks kõik vajalik olemas. Kõige rahulolematumad olid koduste töötingimuste üle riigisektori töötajad, kellest vaid pisut rohkem kui pooled (52,4%) leidsid, et saaksid teha edukalt oma tööd ka kodus olles.“

Asukohtade lõikes on parimad kaugtöö tingimused pealinlastel ja tartlastel, teistest pisut rohkem tunnevad sobivatest kodustest töötingimustest puudust pärnakad. Vanuse lõikes on kõik vajalik kodust töö tegemiseks olemas enamikel kuni 26-aastastel noortel. Seega kõige mugavamalt tunnevad ennast täna kodust töötamisel kuni 26-aastased noored, kes töötavad pealinnas või Tartus ja tegutsevad IT-sektoris.

TABEL 1: Kas töötajatel on kodus sobivad tingimused kaugtöö tegemiseks?

Töötajal on nii eraldatud koht kui ka sobiv töölaud ja -tool 64,8%
Töötajal ei ole kodust töötamiseks sobivaid tingimusi 35,2%

TABEL 2: Kus on töötajatel parimad kodused tingimused kaugtööd teha?

Tallinn 66,3%
Tartu 63,5%
Pärnu 61,9%

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga