Avaleht Kultuur VEEL JÕUAB! Fotonäitus “Meie marionetid. Meie, marionetid“ on muuseumis viimast nädalat
VEEL JÕUAB! Fotonäitus “Meie marionetid. Meie, marionetid“ on muuseumis viimast nädalat

VEEL JÕUAB! Fotonäitus “Meie marionetid. Meie, marionetid“ on muuseumis viimast nädalat

marionettEesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis on viimast nädalat avatud teatriloolase ja fotograafi Rait Avestiku fotonäitus „Meie marionetid. Meie, marionetid“. Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani, kell 10–18. Näitusele pääseb muuseumipiletiga.

Nelikümmend üks suureformaadilist portree- ja grupifotot teatri Marionett marionettnukkudest on eelkõige selle teatristiili populariseerimise teenistuses. Teisalt on nukkude näol tegemist kõrgeima klassi käsitööga, millega täna saavad hakkama vähesed. Fotodel on 101 figuuri ja see arv pole juhuslik – autor tervitab just selle nüansiga riigikogu ning rõhutab heatahtlikult sõna „marionett“ aegumatut metafoorsust.

Näitusel välja pandud fotodel olevad marionetid kuuluvad Tallinnas asuvale harrastusteatrile Marionett, mille 1962. aastal lõi ooperiteatri Estonia solist Harri Vasar (1926-1994). Esile tõstetud marionettidest suurem osa ongi nukumeistri, näidendite autori ja kunstniku Vasara valmistatud. Lisaks näeb fotodel ka teatri praeguse juhi Mart Puusti käsitööd.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga