Home Ukraina rahva toetuseks VIDEO I Tuhanded lauljad esitavad Ukraina rahvuslaulu
VIDEO I Tuhanded lauljad esitavad Ukraina rahvuslaulu

VIDEO I Tuhanded lauljad esitavad Ukraina rahvuslaulu

22. mai õhtupoolikul kogunesid Tallinna Lauluväljakul tuhanded lauljad üle kogu Eesti, et dirigent Hirvo Surva juhatamisel esitada Ukraina rahvuslaul „Oi u luzi chervona kalyna” (“Punane lodjapuu aasal”).

Ühislaulmise idee algatasid fotograaf Kaupo Kikkas, ettevõtja Enno Rätsep ja helilooja Jonas Tarm, kes kirjutas üle maailma tuntuks saanud Ukraina laulule neljahäälse kooriseade. Solistina esines 11-aastane Ukraina päritolu tüdruk Varvara Bražnik ning temaga ühinesid ühendkoorina tuhanded lauljad üle kogu Eesti, teiste seas ka Kersti Kaljulaid, Ivo Linna, Kristjan Järvi, Aarne Saluveer, Tõnu Kõrvits ja üle saja laulukoori.

Kaupo Kikkase sõnul on eesmärk näidata toetust Ukrainale ja aidata koguda rahalisi annetusi MTÜ Slava Ukraini jaoks: „Sama tähtis kui laulmine on ka sellest valminud video jõudmine võimalikult paljude inimesteni üle kogu maailma, et jätkuvalt näidata Ukrainale moraalset toetust ning pakkuda inimestele võimalust reaalselt aidata.”

Helilooja Jonas Tarm usub, et esitatav laul on tugeva sümbolväärtusega: „Ukraina laulu „Punane lodjapuu aasal“ on tänaseks esitanud paljud muusikud üle maailma, sest selle sõnum on ühtsustunnet ja lootust andev. Kuna eestlaste laulupeo traditsioon on sügavalt seotud iseseisvumisega ja kooris lauldes tajume tugevat õlatunnet, siis parim viis Ukrainale toetust näidata on laulda ühiselt just seda laulu.“

Enno Rätsep tahab seista selle eest, et maailm ei väsiks Ukrainat toetamast: “Me ei tohi tunda sõjaväsimust, ega harjuda ja jätta Ukrainat üksinda! Seepärast toimubki ühislaulmine just praegu, mil kolm kuud kestnud sõjauudised on muutunud paljudele juba taustamüraks, aga Ukraina vajab jätkuvalt nii rahalist kui ka vaimset tuge ja seda eesmärki meie ühislaulmine täidabki.”

Ühislaulmise meeskond kogub video abil annetusi MTÜ Slava Ukraini jaoks, kelle toetuseks on avatud telefoninumbrid, millele saab Eestist helistades annetada:

  • 9002406 – 10€
  • 9002407 – 25€
  • 9002408 – 50€

Täiendav teave ühislaulmise kohta: www.eestilaulabukrainale.ee