Avaleht Eesti elu VIDEO I Urmas Eero Liiv: Estonia vrakk tuleb üles tõsta kogu täiega ja panna mälestusmärgiks!
VIDEO I Urmas Eero Liiv: Estonia vrakk tuleb üles tõsta kogu täiega ja panna mälestusmärgiks!

VIDEO I Urmas Eero Liiv: Estonia vrakk tuleb üles tõsta kogu täiega ja panna mälestusmärgiks!

Täna linastus Rootsi televisioonis Estonia laevakatastroofist rääkiv uus dokumentaalsari, mis otsib vastuseid seni vastuseta küsimustele. Meil on külas dokumentalist Urmas Eero Liiv, kes on samuti Estonia laevahukust pääsejatest sarja teinud.

Pärast seriaali vaatamist tunnistas Liiv üht – eestlaste jaoks on olulisemad esimene ja viimane episood. “Jah, see tõesti muudab kõike, sest leiti auk. Seal seriaalis on väga palju vastamata küsimusi. Tühihaip see ei olnud.”

Kõige emotsionaalsem moment tema jaoks jääbki just seriaali lõppu, kus näidatakse auku täpsemalt ja ka seda, mida seal näha on. “Seal oli spa ja käterätikud. 26 aastat hiljem paistavad sealt august tarvikud välja,” selgitab ta.

Küll aga seab ta kahtluse alla allveelaeva teooria. “Augu põhiosa on veepiirist kõrgemal, järelikult oleks allveelaev pidanud seda õhust tabama,” lisab ta ning lisab, et tuvastatud auk ei ole isegi üldse nii suur, kui meedia seda kajastab.

Lõppeks aga tõdeb Liiv, et tema arust tuleks Estonia vrakk kogu hiigluses üles tõsta kolme jõuka riigi – Soome, Rootsi ja Eesti – abil üles tõsta ja mälestusmärgiks teha, et lõpuks leiaksid hingerahu kõik asjaosalised. “Miks on see ainus laevaõnnetus maailmas, mille materjalid on salastatud?” ei saa Liiv aru, miks on endiselt vraki ümber nii palju ebaselgust.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga