Avaleht Eesti elu VIDEO! Noored kingivad Eestile ühislaulmise „Meie siin“
VIDEO! Noored kingivad Eestile ühislaulmise „Meie siin“

VIDEO! Noored kingivad Eestile ühislaulmise „Meie siin“

Foto: Pixabay

15. mail kell 14 koguneb Vabaduse väljakule ligi 3000 pealinna õpilast, kus toimub suur ühislaulmine „Meie siin“, mis on Tallinna õpilaste kingitus Eestile 100. sünnipäevaks.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on laul ja laulmine olnud Eesti rahvale ammusest ajast oluline. „Nii on laul kokku toonud ja ühendanud rahvast rasketel kui ka helgetel aegadel, ühendades erinevaid põlvkondi ning kandes justkui katkematu viisina edasi pikaajalist traditsiooni,“ ütles Belobrovtsev. „Ka Tallinna päeval toimuv üheskoos lauldud kingitus-kontsert on jätkuks noorte tantsijate isetekkelisele tantsupeole möödunud aasta suvel. Tallinna päeval annavad tantsijad teatepulga üle lauljatele, et üheskoos “laulda Eesti ilusaks”.“

Tallinna päeval annavad tantsijad teatepulga üle lauljatele, et üheskoos “laulda Eesti ilusaks”.

Laulud aitasid välja valida Tallinna Nõmme Muusikakooli direktor Indrek Vijard ja Tallinna 21. Kooli õpetaja Lydia Rahula. Kavas on viis suurt laulu: Rasmus Puuri „Meie“ (dirigent Rasmus Puur), Boris Kõrveri „Tallinn, mu Tallinn“ (dirigent Riivo Jõgi), Uno Naissoo „Mu kodu“ (dirigent Janne Fridolin), Arne Oidi „Unustuse jõel“ (dirigent Lydia Rahula) ja Alo Matiiseni „Isamaa ilu hoieldes“ (dirigent Indrek Vijard).

Eeslauljatena on ühislauljatele abiks valikkoorid ning solistid Uku Suviste, Kalle Sepp, Jennifer Marisse Cohen ja Cecilia Mägi. Lauljaid saadavad Nõmme Muusikakooli orkester Riivo Jõgi juhendamisel ja Tomi Rahula bänd.

VAATA VIDEOT!

Kommentaarid