Avaleht Eesti elu VIDEO! Valmis sai uus veebiportaal „Linnalooduse kompass“
VIDEO! Valmis sai uus veebiportaal „Linnalooduse kompass“

VIDEO! Valmis sai uus veebiportaal „Linnalooduse kompass“

Täna käivitatakse uus veebiportaal „Linnalooduse kompass“ aadressil citynature.eu, kuhu on koondatud infot Tallinna ja Helsingi loodusväärtuste kohta. Portaal valmis Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel läbiviidava projekti NATTOURS raames.

Uudne veebiportaal sisaldab infot Tallinna ja Helsingi kümne liigirikkama ja põnevama roheala kohta, sealhulgas ka fakte alade elurikkuse ja huvitava ajaloo osas. Samuti leiab „Linnalooduse kompassi“ kaardirakendusest juhiseid võimalike liikumisteede kohta. Veebilehe sisu on eesti-, inglise-, vene- ja soomekeelne, mistõttu saavad seda kasutada nii kohalikud elanikud kui ka turistid. Lisaks on portaali koondatud ka loodushariduse alast teavet, mida on võimalik õppetöös kasutada nii õpetajatel kui ka õpilastel.

Citynature.eu on loodud eesmärgiga suurendada teadlikkust linnalooduse kohta, mis on Tallinna ja Helsingi ajalooliste linnasüdamete kõrval pälvinud teenimatult vähe tähelepanu. Nende linnade haljasaladel peituv mitmekesine elustik ja looduspärand muudavad Tallinna ja Helsingi tõelisteks loodusturismi magnetiteks.

„Linnaruum ei koosne vaid majadest, tänavatest ja neil sagivatest inimestest-autodest. Linnakeskkonna lahutamatuks osaks on putukad, linnud ja loomad. On ka suuremad ja väiksemad haljasalad ning metsatukad oma elurikkusega. Uus veebiportaal on heaks suunanäitajaks Tallinna looduse (taas)avastamisel,“ ütles Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Veebilehel tutvustatakse lähemalt tuntud rohealasid – Kadrioru parki ja Pääsküla raba, aga ka vähem tuttavaid loodusalasid – Astangut ja Maarjamäed.

Vaata Tallinna linnaloodust tutvustavat videoklippi!
Video: Sven Začek

Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel ning koos Helsingi linna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega läbiviidava projekti NATTOURS eesmärgiks on suurendada teadlikkust loodusväärtuste kohta Tallinna ja Helsingi linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas. Projekti olulisteks fookuspunktideks on muu hulgas linnuvaatlus ning mõlema linna märkimisväärselt mitmekesine taimestik. Projekti käigus on valminud Tammesalu laudtee Kadrioru pargis, laudtee lõigud Paljassaare hoiualal ning valmib ka linnuvaatlustorn Rocca al Mare promenaadi ääres.

Kommentaarid