Avaleht Koos koroonast üle VIDEOTUUR I Tartu Kunstimuuseum on valmis saanud uue giidiga videotuuri
VIDEOTUUR I Tartu Kunstimuuseum on valmis saanud uue giidiga videotuuri

VIDEOTUUR I Tartu Kunstimuuseum on valmis saanud uue giidiga videotuuri

Tartmusil valmis videotuur näitusele „Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019“. Vaegkuuljatele mõeldes on tuuril eestikeelsed subtiitrid, muukeelsete tarbeks inglisekeelsed.

21. veebruaril avati näitus „Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019“, kuid juba paari nädala pärast tuli sulgeda eriolukorra tõttu uksed. Näitus on koostatud koostöös Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumiga. Väljapanek tõstab esile autoriehte kui kunstniku isikupärase eneseväljen­duse vahendi, mis väärtustab inimest kõige erinevamatel viisidel, pakkudes talle jätkuvalt uusi visioone ja konteksti, ning tugineb eksperimentaalsusele nii oma ideedes, materjalides kui ka oskustes. Eksponeeritud on üle 300 teose 86 autorilt. Valik põhineb peamiselt Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ehte­kogul, millest ligi 900 ehet on ekspo­neeritud ETDMi püsinäitusel „Kogutud teosed“. Lisaks on näitusele teoseid kaasatud Tartu Kunstimuuseumist ja autoritelt.

Näituse kuraator on Ketli Tiitsar. Giidituuri viis läbi näituse koordinaator Kristlyn Liier.

Näitusega saab tutvuda põhjalikumalt Tartmusi kodulehel, kus leiab lisaks ka virtuaaltuuri ning Facebook-i lehel leiab näitusevaated.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga