Avaleht Keskkond Viiendat korda toimuva Loodusfestivali keskmes on loodusvaatlused
Viiendat korda toimuva Loodusfestivali keskmes on loodusvaatlused

Viiendat korda toimuva Loodusfestivali keskmes on loodusvaatlused

14.–15. juunini toimuv Loodusfestival võtab fookusesse looduse vaatlemise, pakkudes mitmekülgseid võimalusi looduses viibimiseks.

Loodusfestival tähistab tänavu viiendat sünnipäeva mitmekesise programmiga, kust iga loodushuviline leiab sobivaid tegevusi nii Tartus kui ka Tallinnas. Sel aastal on Loodusfestivali südameks loodusvaatlustemaratoni 31 vaatluspunkti üle Eesti. Vaatlused sisestatakse Elurikkuse andmeportaali, kus need on kõigile kättesaadavad.

“Külastajatel on vaatluspunktides võimalik osaleda loodusretkedel ja juhendatud vaatlustel. Eksperdid aitavad liike määrata ja räägivad huvitavaid fakte,” ütles festivali projektijuht Andro Truuverk.

Loodusvaatlustemaratoni formaat kujutab endast 24 tunni jooksul avatud ala, mille jooksul püütakse tuvastada võimalikult palju looma-, taime- ja seeneliike. “Looduse vaatlemine maratoniformaadis on lihtne: loodushuvilisel ei tarvitse muud teha, kui vaatluste tegemise rakendusega tutvuda, kohale tulla ja loodust uurima asuda,“ sõnas loodusvaatlustemaratoni eestvedaja Veljo Runnel.

Lisaks toimuvad loodusteemalised ja -hariduslikud üritused alates õpitubadest ja loodusretkedest kuni 15. juunil Tartu kesklinna pargis toimuva linnaloodusepäevani välja. Valdav osa üritusi on külastajatele tasuta.