Avaleht Kultuur Viimast nädalat on avatud Leelo-Mai Aunbaumi näitus ,,Eikellegimaa”
Viimast nädalat on avatud Leelo-Mai Aunbaumi näitus ,,Eikellegimaa”

Viimast nädalat on avatud Leelo-Mai Aunbaumi näitus ,,Eikellegimaa”

Läbi hakkab saama Leelo-Mai Aunbaumi 21. jaanuarist 22. veebruarini avatud näitus ,,Eikellegimaa’’ Tartus Jakobi galeriis.

“Huvitav asi on eikellegimaa. Maa kõigisse nurkadesse kihutavad pikad rasked kaugsõidurongid. Igal pool on tee lahti. Kõikjal põleb roheline tuli: tee on vaba. Sellest silmapilgust peale, kui kodanik astub eikellegimaale, mida ta diletantlikult nimetab vaksaliks või jaamaks, muutub tema elu järsult. Sellest silmapilgust peale ei kuulu kodanik enam iseendale. Ta on reisija ning hakkab täitma kõiki reisija kohustusi. Need kohustused on üsna keerulised, kuid meeldivad.” Nii kirjutavad Ilf ja Petrov raamatus “12 tooli”.

Leelo-Mai Aunbaum (1990) on õppinud maalikunsti erialal Tartu Ülikoolis (BA) ja Eesti Kunstiakadeemias (MA). Alates 2019. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu liige. Aunbaum tegeleb oma maalides peamiselt antropoloogilise koha lahtimõtestamise ja keskkonnaeetikaga. Ta küsib, kuivõrd on võimalik totaalne eskapism moodsa maailma piirides ja mida see endaga kaasa toob.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga