Avaleht Eesti elu Vikipeedia ootab Tartu-teemalisi artikleid
Vikipeedia ootab Tartu-teemalisi artikleid

Vikipeedia ootab Tartu-teemalisi artikleid

Foto: Matti Paglant
Foto: Matti Paglant

1. oktoobril algab Tartupeedia artiklivõistlus Vikipeedias. Tartupeedia projekti eesmärk on katta Vikipeedia artiklitega terve Tartu – olgu need artiklid olulistest kohtadest, inimestest või sündmustest, Vikipeediasse on oodatud nad kõik. Eelmisel aastal Tartupeedia projekti raames korraldatud Suurele Tartu Fotovõistlusele laekus 611 fotot erinevatest Tartu paikadest, millest paljudest said illustreerima Tartu-teemalisi artikleid. Pildid, mis veel artiklitest ilma jäid, leiavad loodetavasti kasutust pärast algavat võistlust.

Artiklivõistlus kestab 1. oktoobrist 31. oktoobrini. Võistlusel osalejaid aitab artikliidee leidmisel projekti kodulehel leitav puuduvate või täiendamist vajavate artiklite loend. Valminud artikleid hindab žürii, kuhu kuuluvad Tartu linna avalike suhete osakonna meediaspetsialist Raul Veede, ajakirjanik Raimu Hanson ja vikipedist Madis Maasing. Auhinnad tublimatele kirjutajatele panevad välja MTÜ Wikimedia Eesti ning artiklivõistluse toetajad.

Juhised kirjutamiseks ja puuduvate artiklite loendid on leitavad Tartupeedia lehel: et.wikipedia.org/wiki/Portaal:Tartupeedia

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga