Avaleht Kultuur Viljandi poistekoor esineb Valmiera festivalil
Viljandi poistekoor esineb Valmiera festivalil

Viljandi poistekoor esineb Valmiera festivalil

Laupäeval sõidab Viljandi poistekoor esinema Valmiera Talvemuusika Festivalile “Gadsimti spēlējas” (“Sajandid mängivad”).

Viljandi poistekoori dirigent Riina Trumm ütles, et Lätisse Valmierasse sõit on Viljandi poistekoorile teine välisreis ja poistele põnev kogemus. “Põnevust lisab ka see, et võtame osa festivalist, mis on meile täiesti uus kogemus. Kava oleme koostanud Eesti heliloojate Rein Rannapi, Riine Pajusaare, Riret Rips-Lauli ja Arne Oiti talvelauludest. Kuna talv on sel aastal taeva jäänud, siis tuleb poistel kujutlusvõime tublisti appi võtta,” rääkis Trumm.

Lisaks koorimuusikale viib Viljandi sõpruslinna ka mõned instrumentaalpalad: kaks kandlepala ja tšellolugu.

Linnapea Madis Timpson andis poistekoorile kaasa head soovid sõpruslinn Valmierale ja tunnustas neid sõprussidemete hoidmise ja arendamise eest. “Viljandi poistekoori esinemine on kõige ehedam näide sõpruslinnade koostööst. Kutsun ka teisi Viljandi kollektiive üles vaatama esinemispaiku otsides meie sõpruslinnade poole,” ütles linnapea.

Viljandi poistekoor astub üles laupäeval kell 15 Valmiera kultuurikeskuses algaval kontserdil, mis on kõigile tasuta. Koori dirigendid on Riina Trumm ja Signe Ristisaar.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga