Avaleht Eesti elu Viljandis allkirjastati 3,1 miljoni euro suurune ehitusleping
Viljandis allkirjastati 3,1 miljoni euro suurune ehitusleping

Viljandis allkirjastati 3,1 miljoni euro suurune ehitusleping

Eile allkirjastati Viljandis 3,1 miljoni euro suurune ehitusleping, mille tulemusena saavad alanud aastal uueks Vabaduse plats ja sellega külgnevad tänavad.

Viljandi linn ja AS Viljandi Veevärk sõlmisid ehituslepingu Tallinna Teede AS-iga, kes rekonstrueerib täielikult Vabaduse platsi, Tasuja puiestee, Vana-Vaksali tänava, Tallinna tänava Tartu ja Vaksali tänava vahelisel lõigul ning Vaksali tänava Tallinna ja Vana-Vaksali tänava vahelisel lõigul. Samuti uuendatakse Vabaduse plats 4 parkla ja lammutatakse Vabaduse plats 6 asuv niinimetatud ametite maja. Põhilised ehitustööd tehakse käesoleval aastal, haljastustööd lõpetatakse 2021. aasta kevadel.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul pole taasiseseisvumise järgsel ajal Viljandi kesklinnas nii mastaapseid ehitustöid nähtud. “3,1 miljoni euro suurune investeering, mille kesklinna teeme, muudab nii linna väljanägemist kui ka liikluskorraldust. Vabaduse plats 6 hoone lammutamisega avatakse mõisapark, lauluväljak ja lossimäed ülejäänud linnaruumile. Juurde tuleb kaks ringristmikku, mis rahustavad linna peatänava liiklust ning jalakäijad ja kergliiklejad saavad oluliselt paremad tingimused,” selgitas linnapea.

Ta lisas, et ehitustööde järgselt saab arengutõuke ka ümbritsev ettevõtluskeskkond. “Ajalooline linnasüda muutub atraktiivsemaks ja ligipääsetavamaks. Hea näide piirkonna potentsiaalist on alles paari päeva eest tulnud uudis, et aastaid tühjana seisnud Viljandi mõisasse ehitatakse uus hotell,” ütles Timpson.

Ehitustöödega alustatakse aprillis ja need kestavad novembri lõpuni. Töö toimub etappidena, kuid viljandlastel ja linna külalistel tuleb arvestada oluliste liikluspiirangutega Viljandi ühel tuiksoonel.

Tallinna Teede AS-i juhatuse liige Jüri Läll ütles, et ettevõte saadab Viljandisse kogenud, kuid noorusliku mõtlemisega meeskonna. “Usun, et kui töö on valmis ja tolm ehitustandrilt hajunud, siis oleme jätnud Viljandisse maha jälje, mille üle võime uhkust tunda,” ütles Läll.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga