Home Eesti elu Viljandit külastati mullu enim pärimusmuusikafestivalikuul
Viljandit külastati mullu enim pärimusmuusikafestivalikuul

Viljandit külastati mullu enim pärimusmuusikafestivalikuul

Statistikaameti andmetel ööbis mullu Viljandi linna hotellides ja võõrastemajades 35 434 inimest, mis on aasta varasemaga võrreldes üle 10% rohkem.

Aastaga on kasvanud nii kodumaiste kui ka välimaalt pärit külaliste arv: vastavalt 7 ja 13%. Paranenud on ka tubade täitumus, mis 2018. aastal oli keskmiselt 35 ja mullu 39%.

Viljandi linn on arenguveduriks terve maakonna turismisektorile: kui 2015. aastal moodustasid linnas veedetud ööd 56% kogu maakonna ööbimistest, siis mullu veedeti linna majutusasutustes 68% öödest.

Viie aasta taguse ajaga võrreldes on kasvanud linna majutusettevõtetes veedetud ööde arv ühe külalise kohta: kui 2015. aastal veetis üks inimene Viljandis keskmiselt 1,62 ööd, siis 2019. aastal jäädi peatuma keskmiselt 1,92 ööks.

Linnapea Madis Timpson möönis, et selline areng saab toimuda ainult hotellide, kultuuriasutuste ja linna heas koostöös. «Kõige suurema külastajatearvuga kuu on juuli, mida võib põhjendada pärimusmuusikafestivali toimumisega. Samas ei jää teised suvekuud kaugele maha, mis annab tunnistust, et Viljandi on ka väljaspool folki populaarne suvituskoht. Sügisest kevadeni meelitab külalisi Ugala teater, mis, nagu teame, on viimastel aastatel korduvalt vaatajarekordeid purustanud. Kindlasti on linna puhkemajandusse uusi tuuli toonud Park hotelli avamine.»

Timpsoni sõnul on linnavalitsus tegutsenud selle nimel, et kõiki neid võimalusi reklaamida ja Viljandit kui reisisihtkohta turundada. «Külalised on Viljandisse väga oodatud. Kes juba korra siin on käinud, tuleb reeglina ka tagasi,» ütles linnapea.

Ta lisas, et lähiaastatel tehakse linna turismitaristusse mitu suurt investeeringut. «Juba on alanud Viljandi mõisa kohandamine butiikhotelliks. Peagi algab spaahotelli rajamine järve äärde. Need kaks arendust toovad meie puhkemajandusse juurde miljoneid eurosid ja ma olen kindel, et investeeringuid lisandub lähiaastatel veel,» ütles Timpson.

2019. aastal esitasid külastajaandmed Viljandi linna 13 ja ülejäänud maakonna 29 majutusasutust.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *