Home Tunnustus Virumaa Noor Muusik 2022 on Ukraina päritolu Veronika Balakar
Virumaa Noor Muusik 2022 on Ukraina päritolu Veronika Balakar

Virumaa Noor Muusik 2022 on Ukraina päritolu Veronika Balakar

Jõhvi Kontserdimajas toimus 29. novembril Virumaa muusika- ja kunstikoolide õpilaste vaheline konkurss “Virumaa Noor Muusik 2022” tiitlile.

Konkursi žürii koosseisus Pille Lill, Sigrid Kuulmann, Andres Kontus ja Ralf Taal andsid “Virumaa Noor Muusik 2022” tiitli 15-aastasele Veronika Balakarile, klaveri eriala õpilasele Kadrina Kunstidekoolist. Tunnustuse pälvis ka tema õpetaja Marharyta Byrsan. Konkurssi korraldas Muusikute fond PLMF.

Foto: PLMF

Konkursil, mis on loodud eesmärgiga tunnustada Virumaa noori muusikatalente ja nende õpetajaid, osalesid Jõhvi Muusikakooli, Iisaku Kunstide Kooli, Narva Muusikakooli, Ahtme Kunstide Kooli, Kadrina Kunstidekooli, Viru-Nigula valla muusikakooli ja Rakvere Muusikakooli õpilased.

“Konkursil üllatasid žüriid mitmedki noored anded,” ütleb žürii esimees Pille Lill ja lisab: “Selle aasta noor muusik on pärit Ukrainast, kes saabus Eestisse koos oma õe ja klaveriõpetajaga kohe sõja puhkedes.”

Žürii andis välja rahalised preemiad noortele muusikutele ja nende õpetajatele. I koha pälvis 15-aastane pianist Veronika Balakar Kadrina Kunstidekoolist (õpetaja Marharyta Byrsan). Teist ja kolmandat kohta jagasid noor laulja, 10-aastane Emilia Lebedeva Ahtme Kunstide Koolist (õpetaja Rena Bõkova) ja 14-aastane kitarrist Georgi Samarski (õpetaja Inga Tagirova).

Lisaks andis žürii välja kaks rahalist eripreemiat: kõige noorem osaleja, 9-aastane klaveriõpilane Keitrin Peetso Viru-Nigula valla muusikakoolist ja 14-aastane tromboonimängija Kerdu Prits Rakvere Muusikakoolist.