Home Eesti elu VÕISTLUSTÖÖD ON VALITUD I Selgusid Konstantin Pätsi mälestusmärgi ideekonkursi auhinnatud tööd
VÕISTLUSTÖÖD ON VALITUD I Selgusid Konstantin Pätsi mälestusmärgi ideekonkursi auhinnatud tööd

VÕISTLUSTÖÖD ON VALITUD I Selgusid Konstantin Pätsi mälestusmärgi ideekonkursi auhinnatud tööd

Ideekonkursi žürii tunnistas auhinna vääriliseks võistlustööd märgusõnadega „Esimese Wabariigi Nägu“, „Nurgakivi“, „Piir“, „Puhkav president“, „Pätsi Plats“ ja „Riigipea“.

Žürii esimehe, Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Rein Veidemanni sõnul eeldas otsuseni jõudmine põhjalikke arutelusid. „Žüriis jagus vaidlemist selle üle, milline teos Pätsi rolli ja tähendust Eesti ühiskonna jaoks kõige paremini edasi annab. Päris üksmeelele ei jõutudki. Otsustavaks kaalukeeleks osutusid teose kunstiline väärtus ning mõjusus linnaruumis,“ selgitas žürii seisukohti Veidemann.

„Konstantin Pätsi üle on palju vaieldud, ent üks on selge – ta on oluline. Ilma temata on Eesti riiklust raske ette kujutada. Seni puudub meie pealinna avalikus ruumis mälestusmärk Konstantin Pätsile. Kahju, et mitmed mälestusmärgi mõtte algatajad, kel nooruses oli Pätsiga kokkupuuteid, ei jõudnud monumendi pühitsemist ära oodata. Loodan, et eestlaste uus põlvkond võtab mälestusmärgi Tallinna südames omaks,“ lausus MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi esimees Trivimi Velliste.

Konkursi võitja selgub 29. juunil kell 16.00 Tammsaare pargis Uuel Turul – asukohas, kuhu mälestusmärk püstitatakse. Auhinnatseremoonial kuulutatakse välja nii I, II, ja III koha preemia kui ka 3 ostupreemia vääriliseks tunnistatud tööd ning avatakse auhinnasaajate nimekaardid. Oodatud on kõik osalejad.

Konstantin Pätsi mälestusmärgi ideekonkurss toimus 13.12.2019-13.04.2020. Ideekonkursi korraldasid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja MTÜ Konstantin Pätsi Muuseum. Ideekonkursi lähteülesande koostas Eesti Arhitektide Liit. Võistlusele esitati 24 ideekavandit, millest žürii hindamisele kvalifitseerus 23.

Ideekonkursi žüriisse kuulusid Konstantin Pätsi Muuseumi esimees Trivimi Velliste, arhitektid Ott Kadarik ja Peeter Pere, skulptor Elo Liiv, kirjanik Jaak Jõerüüt, kunstiteadlane Krista Kodres, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juht Ignar Fjuk, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juht Ain Valdmann ja kirjandusteadlane Maarja Vaino.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *