Home Kultuur Kirjandus Yoko Alender kirjastas urbanistikaeksperdi David Simi raamatu “Pehme linn“
Yoko Alender kirjastas urbanistikaeksperdi David Simi raamatu “Pehme linn“

Yoko Alender kirjastas urbanistikaeksperdi David Simi raamatu “Pehme linn“

David Sim esitleb oma äsja eesti keeles ilmunud raamatut „Pehme linn“ 1. detsembril Tartus ja Viljandis ning 2. detsembril Facebookis ja Tallinnas.

Raamat ilmub Yoko Oma, Eesti Arhitektuurikeskuse ja Eesti Kunstiakadeemia Kirjastuse koostöös. Raamatut aitab esitleda arhitekt-linnaplaneerija ja Riigikogu liige Yoko Alender, kes on raamatu kaastõlk ja kirjastaja Eestis.

„Nii linnajuhtimise, planeerimise, elukeskkonna kujundamise kui ka kodaniku vaatest on oluline olla hästi informeeritud, teada nippe ja praktilisi lahendusi, mis teevad elukeskkonna „pehmeks“, muutustele vastupidavaks ja heaolu loovaks. Selleks võib olla hea mikrokliima loomine aias ja miks mitte trepikodades, tänava turvaliseks ja liikuma kutsuvaks muutmine, erinevate ühisruumide rajamine ja palju muud. Sellest kõigest räägibki David Sim oma raamatus. Inimene oma vajaduste, murede, rõõmude ja argielu askeldustega on kõikjal üsna sarnane, ka meie kliima on siin põhjapoolkeral üsna võrreldav. David Sim tunneb hästi neid olusid, muresid ja konkreetseid lahendusi ning ta oskab neid kajastada talle omasel poeetilisel, ent arusaadaval moel,“ lausub Alender.

„Viljandis on asjad ikka veidi erilised, nii ka seekord. See pole pelgalt raamatuesitlus, vaid kutse tulla kaasa mõtlema kahe linnaruumieksperdi Viljandi-teemalisele mõttevahetusele, milleks nad koguvad ainest muu hulgas linna eri soppides uitades. Ma usun ja soovin, et nii see vestlus kui ka raamat innustavad kohalikke pehmetele tegudele meie linnas,“ arvab Heldi Ruiso, kes korraldab esitlust Viljandis.