
Eesti korraldab järgmise aasta ühte olulisimat internetivabaduse konverentsi
Eesti võõrustab 2014. aasta kevadel ligi 40 riigi ministreid ja spetsialiste seoses Internetivabaduse koalitsiooni aastakonverentsiga „Vaba ja turvaline internet kõigile“. Globaalsel tasandil on tegemist aasta ühe olulisima internetivabaduse teemalise kohtumisega. Et arutada konverentsi korralduslikke küsimusi, kohtus välisminister Urmas Paet Eestis internetikasutusega tegelevate vabaühendustega.
„Internetivabaduse koalitsiooni praeguse eesistujana korraldab Eesti 2014. aasta kevadel koalitsiooni aastakonverentsi,“ ütles välisminister Urmas Paet. „Lisaks väljendusvabadusele internetis keskendutakse kõrgetasemelisel kohtumisel privaatsuse ja läbipaistvuse temaatikale, avaliku ja erasektori koostööle ning teistele tuleviku vaba ja turvalist internetikasutust mõjutavatele sõlmküsimustele. Internetivabaduse tähtsuse rõhutamine on teatavasti kujunenud rahvusvaheliste arutelude igapäevaosaks. Peame oluliseks, et sidusrühmad saaksid konverentsi kavandamisel kaasa rääkida – koostöö tagab, et kõik aktuaalsed teemad leiaksid rahvusvahelisel kohtumisel käsitlust,“ lisas Paet.
Minister Paeti sõnul on konverents positiivseks väljakutseks nii avalikule sektorile, vabaühendustele kui ka ettevõtete esindajatele, sest käitlust leidvad teemad puudutavad kõiki eluvaldkondi. Üheks kohtumise eesmärgiks on internetivabadust ja vaba interneti jätkumist kinnistavate põhimõtete vastuvõtmine „Siinkohal on tähtis, et kõik sektorid oleksid nähtavad ja nende vajadustega arvestatud,“ ütles ta.
28.–29.04.2014 toimuva konverentsi sisu valmistatakse ette e-Riigi Akadeemia ja Eesti ning rahvusvaheliste ekspertide koostöös. Konverentsil on Eesti eesmärk rõhutada maailma jaoks vaba ja samal ajal turvalise interneti tähtsust ja võimalikkust. Samal ajal, 23 – 30.04.2014, toimub Tallinnas ka info- ja kommunikatsioonitehnoloogia nädal Estonian ICT Week.
Internetivabaduse koalitsioon sai alguse 2011. aastal Haagis toimunud internetivabaduse konverentsil Hollandi välisministeeriumi eestvedamisel. Praeguseks on koalitsiooni liikmete arv kasvanud 21 riigini. Lisaks Eestile kuuluvad sinna Austria, Kanada, Tšehhi, Prantsusmaa, Ghana, Iirimaa, Keenia, Maldiivid, Mehhiko, Mongoolia, Holland, USA, Suurbritannia, Rootsi, Costa Rica, Soome, Tuneesia, Läti, Saksamaa ja Gruusia. Internetivabaduse koalitsiooni eesmärk on kaitsta ja edendada maailmas internetivabadust ning kujundada sellest aluspõhimõttest lähtudes rahvusvahelisi otsuseid.