1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Õpilasmaleva töösuvi sai avalöögi
Õpilasmaleva töösuvi sai avalöögi

Õpilasmaleva töösuvi sai avalöögi

Malevlased
Malevlased

Täna keskpäeval avati Tallinnas Raekoja platsil Eesti Õpilasmaleva töösuvi – linnapea Edgar Savisaar saatis noored pidulikult ja heade soovidega malevarühmadesse üle Eesti.

„Loodan, et naudite täna algavat aega ja võtate malevast, mis võtta annab. Leiate vanade sõprade kõrvale uusi toredaid kaaslasi, kellega koos on tööd lust teha. Vabast ajast ma parem ei räägigi, sest  igavust te vaevalt tunda saate. Kindlasti saab teie positiivsete mälestuste pagas malevast palju täiendust,“ ütles linnapea noortele. „Malevad on ikka olnud need, kust on saadud esimene kogemus tõsiselt tööd teha, vastutada tehtu eest ning saada ka oma esimene välja teenitud palk. Päris enda raha eest ostetud asi on kindlasti enne soetamist põhjalikult kaalutud ning seda väärtuslikum.“

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar

Linnapea tõdes, et malevasuvedest räägitakse lausa legendaarseid lugusid, meenutatakse kambavaimu, säravaid ja ekstravagantsustega meelde jäänud tegelasi. „Nii et kindlasti oli ja on malev ärksate ja tegusate noorte koht. Olen kindel, et ka teie malevast kerkivad peagi esile tuntud tegijad,“ sõnas Savisaar. „Igal juhul võib teie üle uhkust tunda ja tõdeda, et noorus ei ole hukka läinud. Vastupidi, teie kätte võib julgelt usaldada meie pisikese Eestimaa tuleviku.“

Käesoleval aastal pakub SA Õpilasmalev tööd 1000 noorele, mis on viimase viie aasta osalejate rohkeim. Pealinna noori võib suvel toimetamas näha 23 erinevas linnavälises ning 23 linnasiseses rühmas, nende hulgas töötab ka üks üliõpilaste ehk EÜE rühm.

Maarja Saavik
Maarja Saavik

Tänu jätkuvale ettevõtjate omapoolsele vajadusele suviste lisatöökäte järele, on iga aastaga  töövaldkondadevaheline valikuvõimalus noorte jaoks laienenud. Peamisteks töödeks, kus noored rakendust leiavad, on marjakorjamine, abi- ja koristustööd erinevates taludes ja objektidel, turbaraba hooldamine, haljastus ning erinevad abitööd kaubandusettevõtetes.

Kui varasematel aastatel valitses malevlaste tööväljal põllumajandussektor, siis üha enam tunnevad huvi noorte palkamise vastu kaubandus- ja teenindusettevõtted.

Üks malevavahetus kestab vastavalt 2 või 3 nädalat ning suvi lõpetatakse üleriigilise kokkutulekuga 12.-14. augustil Raplamaal Toosikannu Puhkekeskuses. Kolme päeva jooksul selgub, kes võidab endale malevasuve parima rühma tiitli. Kokkutulekule on oodatud kõikide malevakorraldajate rühmad üle Eesti.

Õpilasmalev on suunatud noortele vanuses 13-18 eluaastat, mille eesmärk on töökasvatus ja sotsiaalse kompetentsi kujundamine. Tallinna Õpilasmaleva tegevust kureerib Tallinna Linnavolikogu 20. veebruari 2003 otsusega loodud Sihtasutus Õpilasmalev. Sihtasutus Õpilasmaleva suurimad toetajad on Tallinna linn ja Eesti Noorsootöö Keskus.