1. Avaleht
  2. Intervjuu
  3. VAATA VIDEOT! Rammumehed TTV saates Suvemiks: Eesti vs maailm – kes on tugevam?
VAATA VIDEOT! Rammumehed TTV saates Suvemiks: Eesti vs maailm – kes on tugevam?

VAATA VIDEOT! Rammumehed TTV saates Suvemiks: Eesti vs maailm – kes on tugevam?

Meelis Peil ja Janek Tobi
Meelis Peil ja Janek Tobi

MTÜ Eesti Professionaalsete Rammumeeste ühing loodi aastal 2007 eesmärgiga juhtida rammumehe spordiala ja edendada seda Eestis, loomaks rammumeestele sportimiseks ja alaga tegelemiseks parimaid tingimusi.

Et teada saada, milline näeb välja rammumehe rutiin, oleme kutsunud külla kaks kõige tugevamat Eesti rammumeest Janek Tobi ja Meelis Peili, kes on kenasti kohad sisse võtnud.

Kuidas te suvel elate ja mida teete?

Janek: Suvi möödub rammumeestel võistlushooajaga ja ega siin muud ei olegi, kui nädalavahetusel kas võistled või siis korraldad.

Millal hooaeg avapaugu saab?

Janek: Ütleme nii, et kohalik võistluskalender avatakse üldjuhul märtsis ja lõppeb oktoobris, aga rahvusvaheline karussell käib peaaegu aastaringselt.

Vastab see tõele, et talvel kogute rasva ja suvel demonstreerite seda?

Janek: Enam-vähem nii see käibki, et talvel oleme keldris peidus ja suvel käime päikese käes konte soojendamas.

Millised üritused sel suvel aset leiavad? Kus teid näha saab? Ma saan aru, et jaanipäeva paiku katsusite rammu?

Janek: jah, jaanipäeva ajal toimus Eestis esimest korda amatöörsarjas selline suur võistlus nagu Eestimaa Rammumees, mis oli väga populaarne. Meilegi tuli üllatuseks, et on nii noori ja hakkajaid mehi, keda võiks kutsuda ka suurte ja tugevate meeste võistlustele. Aasta teises pooles ongi suurem rõhk suurematel meestel. 16. augustil toimub Kohilas Eestimaa Rammumees proffide sarjas võistlevatele meestele. See on kvalifikatsioon oktoobris toimuvale rahvusvahelisele võistlusele, kus on siis Eesti vs maailm, mil tulevad vastamisi Eesti kuus parimat ja kuus maailma parimat. Kes on tugevam, kas Eesti või maailm? See on toimunud meil kolm korda ja seni on Eesti alati võitnud. Loodame ka sel aastal võita. Nüüd tuleb uhke arsenal kohale. On sellised mehed nagu Zydrunas Savickas, mis ma arvan, et kui inimene ei tea rammumeestest midagi, siis mainitud mees on ikka tuttav. On tulemas ka mees hüüdnimega Thorne, kes on sellise uhke filmi nagu Troonide Sõda üks osalejaid ja ta on tõsiselt suur hiiglane, gigant, üle kahe meetri pikk, 200 kg. Sellised tõsised mehed tulevad Eestimaale võistlema.

Tahaks teada, millised näevad välja teie treeningud? Teete eelsoojendust ka? Tõstate kangi?

Meelis: Noh ikka soojendus kõigepealt, siis teeme endid rattal soojaks. Asja juurde käivad venitusharjutused ning lõpuks siis lähmegi kangiruumi ja hakkame vaikselt tõstma.

Kuidas sina selle spordini jõudsid?

Meelis: Mina jõudsin tänu Janekile, kes mu avastas ja kutsus trenni kaasa. Sellega andsingi oma käe sellele spordialale.

Kuivõrd tähtis on sellel spordialal õige toitumine?

Janek: Toitumisel on vist iga spordiala puhul suurim osakaal. See, kuidas toitud, suudad vastavalt ka trenni teha. Kui toitumine on ebapiisav või toitud valesti, siis tõenäoliselt ei suuda end ka saalis kehtestada. Kõik hakkab suuresti sellest pihta.

Kui kulturistid enne võistlusi peavad ranget dieeti, siis teie puhul dieedist ei tohi juttu tehagi jah?

Meelis: Meil on ka omamoodi dieet.

Janek: Meil on omamoodi dieet jah – sööme võimalikult palju kaloreid. Samas ei saa süstemaatiliselt ikkagi kogu aeg hästi palju süüa. Enne võistlust tuleb jälgida, kas on vaja kaalu juurde saada või on olulisem kiiruslik pool. Aga jah, meil on lihtsam, sest kulturistid peavad end tõsisõnu piinama. Ei tea täpselt, kuidas on lood Meelisega, aga minul ei oleks nii palju iseloomu ehk siis kulturism spordialana nõuab väga tugevat iseloomu.

Mida te näiteks täna hommikul sõite?

Meelis: Minu hommik algab munadega, juurde mõni puder või müsli ja kohv. Põhiliselt nii ongi igal hommikul.

Kas võistlusperioodil naps on lubatud või on see täiesti välistatud?

Janek: Ütleme nii, et naps on meelirahustav, kui seda võtta teadlikkusega. Üle ei saa pingutada, aga kindlasti, kui olla tõsises võistlusrežiimis, ei tohiks ükski sportlane omale sellist relaxi lubada ja pole üldse oluline, millise spordialaga parasjagu tegemist on.

Te olete püstitanud palju maailmarekordeid ja olete tirinud suurt laeva. Millised on tulevikueesmärgid?

Janek: Eesti rammumeeste lugu, kui rääkida traditsioonist, hakkab pihta tegelikult juba 80ndatest aastatest. Baltimaad korraldasid esimesena selliseid võistlusi. Kui arvestada meie riigi väiksust, siis Eestist käib maailmaliigas koguni kolm meest võistlemas. Oleme üks väga väheseid riike üldse, kes saab võistlema panna kolm meest korraga ehk siis oleme tänase päevaga saavutanud juba küll palju, aga kindlasti on veel pikk tee edasi minna. Miks mitte korraldada kunagi Eestis MM-i? Ütleme nii, et meil on olemas see vundament, millele ettevõtmine rajada ja olemas on sportlased, ka oma föderatsioon. Seega tasub liikuda suunas, et siin neid võistlusi korraldama hakata.

Suured tänud mehed stuudiosse tulemast ja ma soovin teile, et muskel oleks ikka punnis!

VAATA VIDEOINTERVJUUD!