Avaleht Kultuur Film 21. Matsalu loodusfilmide festivali võitis Belgia film “Uued kärsad”
21. Matsalu loodusfilmide festivali võitis Belgia film “Uued kärsad”

21. Matsalu loodusfilmide festivali võitis Belgia film “Uued kärsad”

21. Matsalu loodusfilmide festivali (MAFF) võitis Belgia film “Uued kärsad” (“New pigs on the block”), mis räägib linnasigadest, kes on peategelased kogukonnaprojektis, mille käigus rühm vabatahtlikke toidab neid naabruskonna restoranide ja poodide toidujääkidega.

Festivali rahvusvaheline žürii kirjeldas võidufilmi nii: „See on peenelt vormistatud lugu, mis paneb meid mõtlema inimese ja loomade vahelisele suhtele, olgu selleks siis metsikud – või koduloomad. Filmi tasakaal on saavutatud meisterliku vormi abil: selle helikujundus, operaatoritöö ja loo jutustamine on kõik silmapaistvad. Vaatamata sellele, et filmil puudub inimjutustaja hääl, on see lugu siiski provokatiivne ning läbi loomade vaatenurga annab ta midagi ka meie endi kohta teada.”

Matsalu loodusfilmide festivali peakorraldaja Silvia Lotman rõõmustab, et 21. MAFF jätkab endiselt elujõuliselt ja populaarselt. “Matsalu Loodusfilmide Festival on alati olnud koht, kus saame jagada looduse imet ja tõstatada olulisi keskkonnaküsimusi. Festivali jätkuv edu on tõendus sellest, et inimesed hindavad ja hoolivad loodusest ning soovivad sellele rohkem tähelepanu pöörata.” sõnas Lotman.

Matsalu Loodusfilmide Festival (MAFF) toimub sel aastal 20.-24.septembril Lihulas ja kuni 1. oktoobrini linastuspaikades üle Eesti. 21. korda toimuv rahvusvaheline loodusfilmide festival toob Eestisse nii filme kui filmitegijaid üle kogu maailma. Pühapäev on mõeldud festivali võidufilmide vaatamiseks Lihulas. Pühapäevase filmiprogrammi leiab festivali kodulehelt.

Iga-aastasel festivalil tuuakse vaatajani lai valik uutest loodusfilmidest üle maailma. Programmi mahuvad linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust.

MAFFil linastub ligi viiskümmend uut loodusfilmi üle maailma, millest kolmandik rahvusvahelises võistlusprogrammis. Filmid võistlesid kahes kategoorias: “Loodus” ning “Inimene ja loodus”.

Trailer 2 NEW PIGS ON THE BLOCK from Jimmy Kets on Vimeo.