Tudengikonverentsil avastatakse digimaailma 1001 varjundit
13.-15. märtsini kohtuvad Tartus Rehe hotellis eri valdkondade eksperdid, et TalveAkadeemia tudengikonverentsil „1001 digivarjundit“ arutleda digimaailma mõjude üle meie igapäevaelus. Konverentsile on oodatud kõik huvilised, et üheskoos leida vastus küsimusele, milline on üks jätkusuutlik e-ühiskond ja kuidas olla selle osa.
„Selleaastase konverentsiga kutsume kõiki kaasa mõtlema teema üle, kus oleme iga päev nii sees, et ei pruugi arugi saada, millised on selle tegelikud mõjud,“ selgitab konverentsi teemat TalveAkadeemia projektijuht Kadi Varda. „Kuivõrd palju peaksime teadma, mida digimaailm siis meiega õieti teeb?“
Konverentsil esinevad ettekannetega eri valdkondade eksperdid, sotsiaalvaldkonnast küberkaitseni. Avaettekande teeb TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo, kes räägib e-lahenduste rollist meie eludes, teadusmaailmas ja mõtiskleb, kuhu see kõik viia võib. Psühholoog Kätlin Konstabel arutleb, kuidas on nutiseadmed ja internet mõjutanud inimestevahelisi suhteid läbi aastate, Tallinna Tehnikaülikooli teadur Alexander Norta vaatleb oma rahvusvahelise kogemuse läbi e-lahenduste mõju majandusele. Juttu tuleb ka e-jäätmetest ja küberkaitsest, inimese
tervisest ja andmekaitsest ning paljust muust.
Grupitöödes saab käed külge lüüa nii tinutamiskolbile kui ka juba tuttavale klaviatuurile, lülitada sisse ärivaist, õppida oma arvuti eest paremini hoolt kandma ja arvutimängu looma või hoopis krüptoraha kasutama.
„Konverents tõotab tulla ülevaatlik, ühendav, mitmekülgne ja igat ühiskonna liiget puudutav,“ võtab Kadi Varda kokku.“Tule ja tõsta pilk korraks oma nutiseadmelt. Kuula, vaata ning mõtle kaasa koos meiega– kindlasti leiad uusi häid ideid, mis võivad ka Sinu igapäeva muuta paremaks!“
Konverentsile saab registreeruda 3. märtsini TalveAkadeemia kodulehel: www.talveakadeemia.ee
TalveAkadeemia on 2003. aastal tudengite loodud mittetulundusühing, korraldades iga-aastaselt teadusartiklite konkurssi, kus tudengid saavad oma teaduslikke mõtteid laiemas ringis edasi arendada ning nende kohta adekvaatset tagasisidet. Samuti toimub TalveAkadeemia eestvedamisel iga- aastaselt konverents, kus kokku saavad tudengid, keda huvitavad keskkonnaküsimused, suurem maailmapilt ning teistes Eesti ülikoolides tehtav teadustöö.