1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. 500 KODU TULEOHUTUKS I Kristiines tehti tuleohutuks 20 vähekindlustatud inimese kodu
500 KODU TULEOHUTUKS I Kristiines tehti tuleohutuks 20 vähekindlustatud inimese kodu

500 KODU TULEOHUTUKS I Kristiines tehti tuleohutuks 20 vähekindlustatud inimese kodu

Kahe aasta jooksul tehti Päästeameti projekti “500 kodu tuleohutuks” raames korda üle Eesti 663 majapidamist. Projekti olid kaasatud teiste omavalitsuste hulgas ka Tallinna linn, kes kattis poole tekkinud kuludest. Kristiine linnaosas tehti selle projekti raames tuleohutuks 20 kodu.

“Projekti eesmärgiks oli muuta tuleohutuks nende inimeste kodud, kes seda ise erinevatel põhjustel teha ei suutnud. Nii olid projektis osalejad meie linnaosas valdavalt üksielavad pensionärid, kelle sissetulekud on väga väikesed või ei olnud neil lähedasi inimesi ja järeltulijaid, kes kulutused enda peale saaksid võtta. Mitmes kodus elasid puuetega inimesed ning projektis osales veel üks paljulapseline perekond,” rääkis Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

“Kodud valis välja linnaosa sotsiaalhoolekande osakonna ettepanekul Päästeamet. Sinna juurde lisati need kodud, mis Päästeametile olid kodunõustamistel juba varem silma jäänud ning neist omakorda koostati pingerida. Kuna paar majapidamist olid paraku ka sellised, kus hiljuti oli väiksemat sorti tulekahju juba olnud, siis need võeti esimestena ette,” kirjeldas Riibe kodude valikut.

“Põhiprobleemiks olid kodudes vananenud elektrisüsteem, aga tehti korda veel küttekoldeid ja pliite, parandati korstnaid ja puhastati korstnalõõre. Kõik projektis osalenud kodudesse paigaldati uued suitsu- ja vingugaasiandurid, ühte koju neist erilahendusega andurid inimesele, kes ei kuule. Tänaseks päevaks on kõik tööd lõpetatud. Täname koduomanikke, et nad olid nõus projektis osalema. Täname Päästeametit hea koostöö eest ja meil on hea meel, et saime tänu sellele ühisprojektile neid inimesi aidata” lisas Riibe.

Kokku tehti projekti “500 kodu tuleohutuks” raames korda 663 kodu 79 omavalitsuses üle Eesti. Tööde teostamiseks eraldas vabariigi valitsus projektile 1,5 miljonit eurot ja kohalikud omavalitsuses lisasid sellele omalt poolt kokku ligi 670 000 eurot.