
Otepää linn peab täna sünnipäeva
1. aprillil 1936 andis Riigivanem Konstantin Päts Otepääle linnaõigused. Tänavu möödub sellest 87 aastat. Täna kell 18.00 toimub Otepää kultuurimajas linna sünnipäeva tähistamine ja valla medalite kätteandmine.
Otepää Teataja 1936. aasta linnaks saamisele pühendatud erinumbris tõdeb toonane linnapea Julius Niklus, et linnaks saamine ei ole kerge, sest heakorrale tuleb senisest rohkem kulutada – aga raekoja kassas oli pool miljonit puudujääki. Selgub, et linnavalitsus oma sihid seadnud Pühajärve äärde, kuhu peab tulema „sisemaa ilusaim, vaikseim ja eeskujulikem puhkuse- ja rahu- ning ilukuurort“. Esimesed aedlinna krundid olla omandanud väärikad Tartu linnakodanikud, mida peetakse vägagi positiivseks tulevikumärgiks. Praost Johannes Oskar Lauri arvas, et Otepää linnavõimu esimeseks hooleks on linna arendamine suvituslinnaks, milles tuleb kõvasti võistelda Tõrva linnaga. Tõrvale anti suvituslinna staatus Eesti Vabariigi otsusega 21. aprillil 1937.

Ebaoluline pole ka talispordi arendamine. Kaitseliit on rajanud esimese suusahüppemäe. Järgmisel aastal plaanitakse rajada kunstlik kelgumägi, vastavalt välismaa eeskujudele ja Apteekrimäe alla tehisjärv. Tähtsaks peetakse koolide ja vabaharidustöö arengut. Uus linn – Otepää – peab saama oma ümberkonna vaimsuse keskuseks.
„Vanu lehti sirvides tuleb tõdeda, et ega 87 aastaga ei ole suurt midagi muutunud ja linna arengusuunad on ikka sarnased. Tähtis on heakord, turismi- ja puhkemajanduse arendamine, talisport. Mureks oli veel regulaarse aastaringse bussiliini käigushoidmine. Osad teemad on siiamaani aktuaalsed – puudust tuntakse Otepää ja Palupera raudteejaama vahelisest bussiliiklusest,“ ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Tänapäeval meil ei ole selliseid muresid, nagu 87 aastat tagasi, kus uue linna elanikud pidid maksma kogukonna-, koera-, hobuse-, jalgratta-, sildi-, kantselei-, aadresslaua- ja tänavakasutamise maksu. Paralleele võib tõmmata siiski – kui tookord oli väga oluline elektri sisseseadmine, siis tänapäeval on oluline kire sideühenduse olemasolu.“
Vaata videot Otepääle linnaõiguste andmisest 1.aprillil 1936.