1. Avaleht
  2. Haridus
  3. kood/Jõhvi toob Eesti turule rekordarvu uusi IT-talente
kood/Jõhvi toob Eesti turule rekordarvu uusi IT-talente

kood/Jõhvi toob Eesti turule rekordarvu uusi IT-talente

Reedel tähistas programmeerimiskool kood/Jõhvi teise lennu ametlikku lõpetamist – 132 uut tarkvaraarendajat sisenevad tööturule. Tänavu on kood/Jõhvi programmeerimiskooli lõpetanud kokku 178 inimest, kes on vanuses 19 kuni 66 aastat. 28% lõpetajatest on naised.

“kood/Jõhvi panus IT-talentide turuletoomisel kasvab – 178 uut tarkvaraarendajat aastas on sama palju kui kõikide Eesti kutsekoolide tarkvaraarendaja õppekavad kokku annavad,” kommenteeris kood/Jõhvi tegevjuht Lauri Haav. “Kolme aastaga on kood/Jõhvi inspireerinud üle tuhande inimese tarkvaraarenduse põhitõdesid omandama ja seeläbi oma karjääri tulevikukindlamaks muutma.”

Kolme aastaga on kood/Jõhvi inspireerinud üle tuhande inimese tarkvaraarenduse põhitõdesid omandama ja seeläbi oma karjääri tulevikukindlamaks muutma.

“Meie edu mõõdik on tööturul erialasele tööle saavad kood/Jõhvi õppijad ja lõpetajad, täna on neid juba korralikult üle 100. Soovin ka värsketele lõpetajatele uuel erialal kõrget lendu,” ütles Lauri Haav. Ta lisas, et märgatav jälg on jäetud ka Ida-Virumaale. “Eelmise aasta Norstati uuring gümnaasiuminoorte seas kinnitas, et pea iga teine ehk 43% Ida-Viru noortest soovib mõnd (info)tehnoloogiaga seotud eriala õppida ning sama palju soovib tulevikus ka mõnes tehnoloogiaettevõttes või startup’is töötada.”

Foto: Shutterstock.com

Enamik kood/Jõhvi lõpetajatest on asunud tööle tarkvaraarendajate ja -inseneridena. Suurimad lõpetajate töölevõtjad on olnud tehnoloogiaettevõtted nagu Pipedrive, LHV, Playtech ja Simple Magic, aga ka riigi IT-maja SMIT.

Tänavune lõpetaja Markus Oliver Annuk töötab juba 5 kuud insenerina tehnoloogiaettevõttes Pipedrive. “kood/Jõhvis õppimine oli kasulik ja elumuutev kogemus. Sain väga head programmeerimise baasoskused, aga tööelus on sama olulised probleemi lahendamise ja koostööoskused, mida samuti kood/Jõhvis õpid,” kirjeldas Markus. Kooli valis ta teadlikult õppemeetodi praktilisuse tõttu. “Vähetähtis pole ka uued sõbrad – kohtusin juba esimesel päeval vinge tiimiga, kellega ma praeguseni igapäevaselt suhtlen,” lisas Markus.

Foto: kood/Jõhvi

Kooli kogemust hindavad ka kood/Jõhvi õpilasi palganud ettevõtted.

LHV tehisintellekti arendusjuht Martti Praks: “Igapäevatöö põhjal hindan kood/Jõhvi vilistlaste juures enim nende võimekust ja tahet areneda, pidevat õppimisvalmidust ning erakordset iseseisvust. Lisaks paistavad nad silma probleemide lahendamisel praktilise ja sihipärase lähenemisega, mis muudab nad kiirelt kohanevateks ja väärtuslikeks tiimiliikmeteks. Ehitades tehisintellektil põhinevaid lahendusi, on sellised oskused väga kriitilised.”

Igapäevatöö põhjal hindan kood/Jõhvi vilistlaste juures enim nende võimekust ja tahet areneda, pidevat õppimisvalmidust ning erakordset iseseisvust.

“Erineva tausta ja kogemusega mitmekesised tiimid soosivad nii innovatsiooni kui koostööd. Pipedrive’is töötab mitu kood/Jõhvi taustaga inimest ning eriliselt torkab silma nende iseseisvus ja tahe projektides koheselt käed külge panna. Kuna lisaks teoreetilistele teadmistele on neil juba omajagu kokkupuudet nii tiimitöö kui tüüpiliste arendusprojektidega, sulanduvad nad reeglina Pipedrive’i igapäevaellu üsna kiiresti. Äge, et Eestis on maailmatasemel tarkvaraarenduse köögipoolt sõna otseses mõttes avav programm,” ütles Pipedrive’i tehnoloogiajuht Agur Jõgi.

Foto: Freepik

kood/Jõhvi on 2021. aasta sügisel avatud ise- ja grupiõppe meetodil põhinev tehnoloogiaõpe, mille eesmärk on koolitada välja full-stack tarkvaraarendajaid. Koolis õpitakse 12-18-kuulise programmi käigus nii probleemilahendusoskusi kui tiimitööd, nii front kui ka back end tarkvaraarendust ning viimases etapis spetsialiseerutakse teatud valdkonnale, nt. küberturvalisus, mobiilirakenduste arendus, tehisintellekt ja andmeanalüüs.

  • Kolme aasta jooksul on kood/Jõhvi vastu võtnud viis lendu kokku 1000 õppijaga, esimesed 125+ lõpetanut on sisenenud tööturule.
  • Õppijaid on kokku 33 eri rahvusest, keskmine vanus on 28 aastat, 22% on naised.
  • 2024. aasta suvel avati samal põhimõttel tegutsev koodikool Soomes, nimega kood/Sisu, ja 2025. aasta sügisel avatakse kood/Võru.
Joanna Koovit Head sõnad on inimese hingele tõeline palsam. Uudiseid on igasuguseid, aga head on just need, mis panevad silma särama, annavad lootust ning kannavad sind julgelt edasi – teades, et headus on päriselt maailmas olemas! Hea sõna muudab maailma.