
Teaduskonverents toob maailma tippteadlased Eesti Maaülikooli
7.-9. maini toimub Eesti Maaülikooli tehnikamajas juba 15. korda rahvusvaheline teaduskonverents “Biosystems Engineering”, kus maailma juhtivad teadlased jagavad oma teadmisi ja kogemusi biosüsteemide tehnoloogia, kestlikkuse ja innovatsiooni teemadel.
Konverents keskendub teaduslikele lahendustele, mis puudutavad näiteks töökeskkonna kohandamist, autonoomsete süsteemide kasutamist, elektritransporti, toidutootmist ja kliimamuutuste leevendamist. Konverentsi peakorraldaja, Eesti Maaülikooli biomajandustehnoloogiate professor Timo Kikase sõnul on täna üha enam fookusesse tõusmas ring- ja biomajanduse teemad, mis on ka Eesti Maaülikooli missiooni alustalad. “BSE konverents võimaldab meil tuua Euroopa ja maailma helgemad pead neil teemadel koju kätte. See aitab meil näha, mida mujal uuritakse ning luua uusi sidemeid edasiseks koostööks,” lisas Kikas.

Konverentsil saab kuulata maailma tippteadlaste ettekandeid. Professor Marcin Butlewski Poolast Poznańi tehnikaülikoolist (Poznań University of Technology) räägib, kuidas ergonoomika ja läbimõeldud disain aitavad muuta tööd inimestele sobivamaks, eriti arvesse võttes vananeva elanikkonna vajadusi. Pofessor Karl Kruusamäe Tartu Ülikoolist annab ülevaate koostöövõimeliste autonoomsete süsteemide disainist ning sellest, millised võimalused ja väljakutsed kaasnevad nende kasutuselevõtuga põllumajanduses ja metsanduses.
Professor Anton Rassõlkin Tallinna Tehnikaülikoolist tutvustab oma ettekandes digikaksiku tehnoloogiat tarkvarapõhistes elektrisõidukites, keskendudes elektrilise liikumise juhtimisele ja arendamisele tulevikutranspordis. Dr. Anne Pihlanto Soome loodusvarade instituudist (Natural Resources Institute Finland) räägib oma ettekandes sellest, kuidas Soomes suurendatakse taimsete valkude tootmist ja tarbimist, et vähendada toidutootmise kliimamõju. Professor Anil Kumar Patel Taiwani NKUST (National Kaohsiung University of Science and Technology) tutvustab „vedelpuidu“ kontseptsiooni – kestlikku lahendust, mis ühendab süsinikupüüdmise ja karotenoidide tootmise kliimamuutuste leevendamiseks.
- Kokku on konverentsil osalemas külalisi ligikaudu 40 erinevast riigist.
- Konverentsi viimasel päeval, 9. mail toimuvad väliskülalistele ekskursioonid A. Le Coq tootmishoonesse ja õllemuuseumi ning Eesti Rahva Muuseumisse.
- Rohkem infot konverentsi kohta ja detailsem ajakava on leitav siit.