Avaleht Tunnustus AASTA ISA I Otepää valla aasta isa on Valmar Kängsepp
AASTA ISA I Otepää valla aasta isa on Valmar Kängsepp

AASTA ISA I Otepää valla aasta isa on Valmar Kängsepp

21. novembril Nõuni kultuurimajas toimunud aasta isa tunnustusüritusel kuulutati välja Otepää valla aasta isa. Aasta isa tiitli pälvis üheksa lapse isa Valmar Kängsepp.

Kokku esitati aasta isa tiitlile kolm kandidaati – Valmar Kängsepp, Kalmer Teder ja Janek Moros.

Janek Moros, Valmar Kängsepp ja Kalmer Teder

Aasta isa Valmar Kängsepp elab Sangaste kandis, Restu külas. Peres kasvab üheksa last: Hans- Hannes (16), Karl Oskar (13), Emma Lota (10), Hugo Joosep  (8), Miia Liisi (5), Uku Juhan (4), Ella Leena (3), Iti Sonja (1), Kusti Raju (3 kuud). Üks laps käib Tartu kutseharduskeskuses, ülejäänud Keeni Põhikoolis. Lapsed on tublid õppurid, käivad erinevates huviringides ja abistavad vanemaid kodutöödel ja loomade eest hoolitsemisel. Vanem poeg on talutöödel igati mehe eest väljas. Aasta isa töötab vineerivabrikus UPM-Kymmene Otepää tõstukijuhina. Valmar Kängsepp peab koos pereema Margega Hobusaare talu. Talus on hulgaliselt lemmikloomi- ja lindusid – eksootilisemad neid eeslid ja pesukaru.

Kängseppade pere on kokkuhoidlik ja sõbralik. Kõike tehakse koos. Lastele on koduõue väike mänguväljak rajatud. Lapsed on särasilmsed, seltsivad, alati kõigega varustatud. Isa on laste jaoks alati olemas.  Nõu ja jõuga ja suure rahulikkusega ja kannatlikkusega antakse edasi elutarkusi. Sõbraliku ja abivalmi pere uks on alati lahti sõpradele ja tuttavatele. Hea meelega näidatakse lemmikloomi ja jagatakse teavet nende elust. Selle pere edu saladus on armastus laste vastu ja hoolimine nendest ning nende tulevikust. Kõige selle tõestuseks on nii palju laste särasilmi, kes kõik arvavad, et nende issi on parim.

Aasta isa kandidaat Janek Moros elab Otepää linnas ja on ametilt kinnisvaramaakler. Peres kasvab kuus last: Kristofer (2), Edward (5), Richard (7), Roland (13), Bärbel (19), Romet (23). Janek Moros on rahumeelne, sõbralik, koostööaldis, järjekindel. Ta on hoolitsev pereisa, kes viibib lastega palju värskes õhus. Üheskoos abikaasa Viivikaga tegeletakse sportlike tegevustega. Isast eeskuju võtvad sportlikud lapsed osalevad erinevates trennides ja huviringides. Lisaks jõuavad lapsed ka õppetöös silma paista – tütart on tunnustatud hõbemedaliga, ta on jõudnud esikolmikusse maakondlikul emakeeleolümpiaadil, inglise keele olümpiaadil. Sportimise kõrvalt on Janek näitlejana aktiivselt võtnud osa Otepää rahvateatrist. Näitlemisandega kandidaat on staažikas ja hinnatud jõuluvana, kes on paljud peod lasteaias muutnud nii lastele kui täiskasvanutele meeldejäävaks. Teist nii meeldiva ja sõbraliku karakteriga jõuluvana annab otsida.

Aasta isa kandidaat Kalmer Tederil on kaks täiskasvanud last: Erkko Teder (28)  ja Erkki Teder (24). Kalmer Teder on AS Valmap Grupis objektijuht ja elab Otepää linnas. Kalmer on väga oma kodu ja peret hoidev inimene. Kui reastada Kalmerile olulised asjad tähtsuse järgi ritta, siis pere on tal alati esimesel kohal. Oma armastava naise Elitaga on ta üles kasvatanud kaks väga toredat poega Erkki ja Erkko, kellele on kaasa antud töökus ja  ühtekuuluvustunne. Pole ühtegi tööd, millele Kalmer ei lööks kätt külge, alati on ta kohe nõus aitama ka teisi, kes abi vajavad. Kalmer armastab väga kokata,  Kalmeri šašlõkk on kuulus nii sugulaste kui ka sõprade ringis. Kalmer viis teoks selgeks oma unistuse – õppis selgeks lõõtsamängu. Kalmer on olnud suureks eeskujuks ka oma õetütardele Triinule ja Gertrudile. Ta on olnud neile nii isa kui ka onu eest. Kalmeri, pealt näha tõsise koore all on peidus südamlik, head nalja viskav ja muhe inimene.

Aasta isasid tunnustasid Otepää vallavalitsuse liige Valdur Sepp ja Otepää naisseltsi esinaine Ene Raudsepp. Aasta isa ja nominendid said mälestuseks Ave Kruusmaa kujundatud meened.

Aasta isa kontsert kujunes sellel aastal aga hoopis teistsuguseks – kontsert peeti telesaate salvestuse stiilis, kus kõiki isasid intervjueeriti, vahepaladena esinesid Otepää valla isetegevuslased. Lustakas õhtu lõppes kohvilauas, mille valmistasid Esta Märss ja Merle Kukk.

Meeleolu lõid naiskoor Helletajad (juhendaja Merle Soonberg), tantsutrupp Karmeelia (juhendaja Kätlin Rosenberg), naisansambel Lõbusad lesed (juhendaja Pille Plinte), naisrühm Pääsusilmad (juhenadaja Anne Udeküll), Puka tanstulapsed (juhendaja Ewe-Ly Oja), Kertu Juhkam (juhendaja Margit Tali), Mirell Uus (juhendaja Meeli Tuubel). „Saatemeeskond“, kes laval tegutses olid Nõuni kultuurimaja noored Grettel ja Andra Arulaan, Miia Jäär, Elerin Enno, Cäthy Alev. Heli ja muusika eest hoolitses Kaidor Roosimäe.

Peo kujundas ja lavastas Otepää Kultuurikeskuste loomejuht Merilin Kirbits.