1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Kultuuripeegel
  4. Al Paldrok alias Anonymous Boh avab suurnäituse “Visuaaluniversum”
Al Paldrok alias Anonymous Boh avab suurnäituse “Visuaaluniversum”

Al Paldrok alias Anonymous Boh avab suurnäituse “Visuaaluniversum”

28. märtsil avatakse Tallinnas Fahle Park Galeriis Al Paldroki alias Anonymous Bohi suurnäitus “Visuaaluniversum”, kus on eksponeeritud kunstniku ülemaailmse kollektiivse kreatiivse võrgustiku energialaengulised segatehnikas graafilised teosed, tegevuskunstidokumentatsioonid, videod ja installatsioonid.

Teiste hulgas tuleb eksponeerimisele kurikuulus Telliskivi loomelinnakus osalenud autovrakk ja mitmeid teisi tegevuskunsti artefakte üle maailma.

“Anonymous Boh on loonud vahetpidamata toimuvate ülemaailmsete tuuride, performance`ite, näituste ja publikatsioonidega ühe kõige esinduslikuma, märkimisväärsema, ajakohasema ja transformatiivsema kunstiliikumise ajaloos. Juhina on Boh nagu meie ajastu Wild Bill Hickok, P. T. Barnum, Alfred Jarry, Tristan Tzara, Ezra Pound või Orson Welles. Boh, kes rakendab kõiki kunstimeediumeid vahenditena Non Grata Diverse Universe’i globaalsetes performance`ites, näitab meile mitte ainult seda, kus me hetkel oleme, vaid ka loob meile hiljem mõistetavaid visioone postapokalüptilisest absurdsusest mänglevalt  kaleidoskoopilisel maastikul,” kirjutas Ameerika lindprii-poeet Ron Whitehead.

“Anonymous Boh tegutseb juba aastaid raamidevälisel territooriumil, kus kunstiobjekt on lakanud olemast füüsiline teos. Etenduskunstigrupi Non Grata kureerimine tähendab omamoodi koolkonna loomist, mida on iseloomustanud performance´id juhuslikes keskkondades ja interjöörides. Eestis alternatiivse kuulsuse omandanud Boh on Non Grataga sööstnud tagasi vaatamata globaalsele kunstimaastikule. Kümnetes linnades teostatud performance´id, kunstituurid Euroopas, Aasias ja Ameerikas on teinud alternatiivimainega nongratakatest sõltumatu loomekollektiivi, kes on mujal tuntumad kui Eestis,” kirjutas Raivo Kelomees.

Kunstiteadlase Marian Kivila sõnul on Anonymous Boh kunstnik, kelle jaoks loomeprotsess ühe teose ümber võib kesta lõputult: “Nii otsib ta viise, kuidas dokument kord kadunud teose täiendusena konteksti tagasi asetada, kord aga just sellest välja rebida ja uute tähendustega küllastada. Bohi varasematel näitustel on esitatud dokumenteerivaid fotosid – nii, nagu nad on – või tekitatud hoopis olustikke, milles lavastus imiteerib performance’it.”

Näitus jääb avatuks 14. aprillini.

Head Uudised GoodNews