Avaleht Kultuur Film Algasid humoorika mängufilmi “Hüvasti, NSVL” võtted
Algasid humoorika mängufilmi “Hüvasti, NSVL” võtted

Algasid humoorika mängufilmi “Hüvasti, NSVL” võtted

Fotod: Andres Teiss

Eile, 4. juulil algasid Sillamäel Lauri Randla täispika debüütmängufilmi “Hüvasti, NSVL” võtted. Film võetakse üles suvel ja sügisel 2018 Sillamäel, Tallinnas, Raplas ja Viljandis.

“Hüvasti, NSVL” on humoorikas ja haarav üleskasvamise lugu Johannesest, kes sündis enneaegsena oma tudengist üksikemale ning jäi vanavanemate kasvatada 1980ndate Eestis. Ettevõtliku Johannese saatuseks on olla üksildane ja teistest erinev, kuni ta 10-aastasena leiab oma esimese armastuse. Sama ajal kukub foonil kokku NSVL.

“Hüvasti, NSVL” on humoorikas ja haarav üleskasvamise lugu Johannesest, kes sündis enneaegsena oma tudengist üksikemale ning jäi vanavanemate kasvatada 1980ndate Eestis.

Filmi stsenarist, režissöör ja helilooja on Lauri Randla, operaator Elen Lotman, kunstnik Jaana Jüris, kostüümikunstnik Mare Raidma, produtsendid Peeter Urbla ja Mark Lwoff (Soome). Filmi tootjad on Exitfilm ja AB Bufo OY (Soome). Tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Soome Filmifond, Soome Rahvusringhääling YLE ja Euroopa Kaastootmisfond Eurimages.

Peategelast Johannes mängib Niklas Kouzmitchev, teistes osades Nika Savolainen, Ülle Kaljuste, Tõnu Oja, Pääru Oja, Jekaterina Novosjolova, Elene Baratšvili, Dima Bespalov, Anne Reemann, Liina Tennosaar, Piret Krumm ja Viktor Lanberg. Film on eesti, ingeri ja vene keeles. “Hüvasti, NSVL” esilinastus on planeeritud 2019. aastasse.

Kommentaarid