1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Animafilmifestival tuleb taas!
Animafilmifestival tuleb taas!

Animafilmifestival tuleb taas!

Priit Pärna III Animafilmifestival toimub tänavu 13. oktoobrist 2. novembrini. Festivali kavas on seitse erinevat programmi – neli Eestist ja kolm välismaalt. Tavapäraselt toimuvad töötoad koolinoortele, lisaks viiakse läbi täiendkoolitus õpetajatele. Animafilmihuvilised saavad programmi nautida nii maal kui ka merel.

Lisaks seitsmele uuele programmile üllatab tänavu PPAFF ka uute näitamiskohtadega, milleks on peale rongide veel liinibussid ja laev.

“Eelmisel aastal edukaks kujunenud ja maailmas esmakordselt rongides toimunud alafestival “rongianimatsioon” andis hea võimaluse alternatiivsete näitamiskohtadega edasi eksperimenteerida,” ütles PPAFF 2014 peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

“Rongi-“, “bussi”- ja “laevaanimatsiooni” alafestivalide raames näidatakse festivali filmidest koostatud eriprogrammi. Tänavu löövad alafestivalidel kaasa Elron, GoBus ja Tuule Laevad koos Raadio Kadiga.

Täisprogramme saab tänavu vaadata Tapa Kultuurikojas ja Tartus Genialistide Klubis, eriprogramme näidatakse rohkem kui kümnes erinevas kultuuri- ja koolimajas üle Eesti.

Esimest korda toimub PPAFF-il rahvusvaheline konkurss üliõpilastele, millest hetkeseisuga võtavad osa animatsioonitudengid neljast riigist: Eestist, Šveitsist, Jaapanist ja Norrast. Konkurss toimub 24. oktoobril Tallinnas ja hiljem osaliselt ka Tartus.

PPAFF-i kavas on ka kolm koolitust, mis on suunatud tänavu õpilastele, tudengitele ja õpetajatele. Alafestivali “militaaranimatsioon” raames toimub  ka tänavu tasuta koolitus 1. Jalaväebrigaadi ajateenijatele. Nii 1. kui ka 2. Jalaväebrigaadis näidatakse ajateenijatele festivali erinevaid programme.

Tapa Gümnaasiumis pakub PPAFF koostöös MTÜ Nukufilmi Lastestuudioga 14.–16. oktoobril lastele ja koolinoortele tasuta animatsioonikoolitust ning 24.–25. oktoobril esmakordselt õpetajate täiendkoolitust „Animatsioon loovusõppes“.

Töötubadesse ja koolitusele saab registreerida kuni 10. oktoobrini: tel: (+372) 5303 7660 ja/või info@nukufilmilastestuudio.ee. Lisainfo töötubade ja koolituse kohta SIIT.

Festivali gala toimub tänavu 25. oktoobril, kus tehakse teatavaks kõikide konkursside tulemused ja tänatakse kaaskorraldajaid. Festivali programme näidatakse kuni 2. novembrini.

PPAFF 2014 treiler

Täpsem info ja PPAFF 2014 ajakava avalikustatakse septembrikuus festivali kodulehel ning lisainfot leiab ka Facebooki fännilehel.

Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF kolmandat korda ning kestab 13. oktoobrist 2. novembrini.

Priit Pärna III Animafilmifestivali korraldab Tapa vallavalitsus koostöös MTÜ Tapa Linna Arengu Seltsiga. Festivali suurtoetajad on Hasartmängumaksu Nõukogu ja SA Eesti Filmi Instituut. Festivali toetavad ka Tapa Vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital,  MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, VIROL, Segers Eesti OÜ jpt.

Head Uudised GoodNews