1. Avaleht
 2. Tunnustus
 3. Anna oma hääl aasta ennetusteo väljaselgitamiseks
Anna oma hääl aasta ennetusteo väljaselgitamiseks

Anna oma hääl aasta ennetusteo väljaselgitamiseks

ERGO kindlustus ja Postimees kutsuvad juba kolmandat korda valima möödunud aasta silmapaistvaimat ennetustegu, mis pälvib 3000 euro suuruse auhinna.

ERGO juhi Marek Ratniku sõnul on inimesed aasta-aastalt hakanud ennetavat käitumist rohkem teadvustama ja mõistma, et igaüks saab enda ja oma lähedaste turvalisuse ning heaolu jaoks ennetavalt palju ära teha. „Samas on väga tänuväärne, et Eestis on nii organisatsioone kui ka üksikisikuid, kes tegelevad ennetusega laiemalt ning panustavad iga päev sellesse, et meie ühiskond oleks tulevikus tervem ja turvalisem.“

Nagu ka eelmisel aastal, sai sel korral kandidaate ennetustegude konkursile esitada iga inimene ja organisatsioon. Rahvahääletusele lähevad 2023. aasta üheksa parimat ennetustegu, kelle valisid detsembrikuus kõigi esitatud kandidaatide hulgast välja ERGO kindlustus ja Postimees.

Hääli ootavad järgmised Eesti inimesi aidanud algatused:

 • Ööhaldjad ehk turvalisema ööelu projekt
 • Esimene vaimse tervise festival „Olemise võlu“
 • Tartu Tervishoiu Kõrgkooli projekt „Aita päästa elu“
 • Kogukondlikud ennetus- ja peretöökeskused Perepesad
 • Turvalisema huvihariduse koolitus „Abivajava lapse märkamine“
 • Mereohutusalane koolitus „Meri ja mina ka“
 • Ukraina laste lugemisklubi Kolo
 • Kehtna vabatahtlike päästjate tehtud uisuväljak
 • Abipolitseinik Lembit Nugis, kes on siseturvalisusesse panustanud pika aja jooksul

Võitja kuulutatakse välja enne vabariigi aastapäeva. ERGO eestvedamisel ellu kutsutud konkursi eesmärk on pöörata tähelepanu ennetustegevuse ja -mõtteviisi olulisusele. Aktsiooniga soovivad eestvedajad esile tõsta ühinguid või inimesi, kes aitavad suuremaid kahjusid ära hoida ja seeläbi paremat ühiskonda luua.

Aktsiooniga soovivad eestvedajad esile tõsta ühinguid või inimesi, kes aitavad suuremaid kahjusid ära hoida ja seeläbi paremat ühiskonda luua.

Kõigi üheksa rahvahääletusele valitud ennetusteoga saab tutvuda ja oma lemmiku valida kuni 11. veebruarini Postimehe veebis ja SIIN. Rahvahääletuse tulemusel selgitatakse välja võitja ehk kõige silmapaistvam ennetustegu, keda premeeritakse 3000-eurose auhinnarahaga. Kõigi hääletajate vahel läheb loosi kolm Postimehe digipaketti ja kolm Partner kinkekaarti väärtuses 100 eurot.

Head Uudised GoodNews