Avaleht Kultuur Film Avanädalavahetusel käis “Fred Jüssi. Olemise ilu” vaatamas 9650 inimest
Avanädalavahetusel käis “Fred Jüssi. Olemise ilu” vaatamas 9650 inimest

Avanädalavahetusel käis “Fred Jüssi. Olemise ilu” vaatamas 9650 inimest

15. jaanuarist jõudis kinodesse Jaan Tootseni film “Fred Jüssi. Olemise ilu”, mis kogus avanädalavahetusel 9650 vaatajat.

Foto: Fred Jüssi

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused. Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.

Foto: Jaan Tootsen

“Üks Fred Jüssi soovist oli, kui me filmi tegema hakkasime, et peategelaseks oleks Eesti Loodus. Ja nii selle filmi puhul ka on. Tegelased on nii Fred kui ka loodus. Ja mul on väga hea meel, et operaatoriks tuli Joosep Matjus, kelle 2018. aastal valminud filmi “Tuulte tahutud maa” (mis kogus avanädalavahetusel 4036 vaatajat) kõik mäletavad,” kommenteerib filmi režissöör Jaan Tootsen.

Foto: Fred Jüssi

Filmi režissöör on Jaan Tootsen, operaator Joosep Matjus, monteerija Katri Rannastu, helikujundajad Horret Kuus, Fred Jüssi ja Külli Tüli, helioperaator Mart Kessel-Otsa, värvimääraja Lauri Laasik, produtsent Kristian Taska, tootja Taska Film.

Foto: Fred Jüssi

Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Armin Karu, LHV Pank, Viru Filmifond, Tartu Filmifond, Tartu Loomemajanduskeskus, Elisa ja TV3.

Film jookseb kinodes üle Eesti.

VAATA TREILERIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga