1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Detsembris jõuab kinodesse noortefilm “Nullpunkt”
Detsembris jõuab kinodesse noortefilm “Nullpunkt”

Detsembris jõuab kinodesse noortefilm “Nullpunkt”

Nullpunkt_veel_01Alates 5. detsembrist jõuab kinodesse üle Eesti Margus Karu menuromaanil põhinev noortefilm “Nullpunkt”, režissööriks Mihkel Ulk, kelle jaoks on see esimene täispikk mängufilm.

Filmi peategelaseks on tundliku ja püsimatu loomuga Johannes, kes saab sisse Tallinna eliitkooli ning võiks eeldada, et tema elu hakkab ülesmäge minema. Tegelikult satub ta klassikaaslaste vaimse terrori alla. Ta hakkab otsima tunnustust oma vanadelt Lasnamäe sõpradelt, kes pühendavad oma aega pigem narkotsi panemise, ringi hängimise ja pidutsemise peale kui koolikohustuse täitmisele. Kodus peab Johannes toime tulema oma ema süveneva vaimuhaigusega. Pingete kuhjumise tagajärjel avastab noormees end ühel hetkel nullpunktis, kus tal tuleb oma elule teha totaalne reset ning hakata end kildhaaval taas üles ehitama.

“Nullpunkt” on draama tänapäeva noorte põletavamatest probleemidest – koolikiusamisest ja sellest tingitud madalast enesehinnangust, kohanemisraskustest ning tunnustuse otsimisest.

Režissöör Mihkel Ulk, stsenarist Margit Keerdo-Dawson, operaator Mihkel Soe, kunstnik Sirly Oder, monteerijad Margo Siimon ja Hendrik Mägar, helilooja Janek Murd, produtsent Evelin Soosaar-Penttilä. Tootjad Allfilm ja Eesti Rahvusringhääling

Osades Märt Pius, Epp Eespäev, Suur Papa, Saara Kadak, Linda Kolde, Henrik Kalmet, Reimo Sagor, Külliki Saldre, Tambet Tuisk, Kärt Tomingas, Raimo Pass, Brigitte Susanne Hunt, Aleksander Eeri Laupmaa, Tõnu Tamm, Ingmar Jõela jt.

Jaanuarist jõuab “Nullpunkt” kord nädalas kuueosalise telesarjana ETV ekraanile.

“Neli ja pool aastat tagasi, samaaegselt Margus Karu noorteromaani ilmumisega, alustasime kohe tööd ka filmiprojektiga. Eri etappide kaudu jõudsime seisu, kus ERR pakkus meile võimalust teha materjali põhjal lühisari. Hakkasime olemasolevat filmistsenaariumi kuueosaliseks sarjaks arendama, kuid leidsime, et romaani sündmustik võimaldab mõlemat. Materjali jagus nii täispikaks filmiks kui ka sarjaks. Filmis on kõik tegevusliinid kontsentreeritumad, sarjas on sündmusi rohkem ja see avab tegelased ja nende lood palju üksikasjalikumalt,” kommenteerib režissöör Mihkel Ulk ise filmi ja sarja sündi.

Head Uudised GoodNews