Avaleht Kultuur Džässilaulja Hailey Tuck avab Pädaste kevadhooaja
Džässilaulja Hailey Tuck avab Pädaste kevadhooaja

Džässilaulja Hailey Tuck avab Pädaste kevadhooaja

Eelmisel kevadel debüütalbumiga välja tulnud ja kohe üleilmse tuntuse saavutanud ookeanitagune džässilaulja Hailey Tuck annab järgmisel laupäeval, 23. märtsil Pädaste mõisas vintage-hõngulise kontserdi. Džässimaailma tõusvat tähte, kelle hääletämbrit võrreldakse Billie Holiday ja Ella Fitzgeraldiga, saadab klaveril Eesti džässpianist Joel Remmel.

USA-s Texase osariigis sündinud ja üles kasvanud Hailey kolis teismelisena Pariisi, kaasas vaid kohvritäis vintage-kleite ja suur unistus džässilaulja karjäärist. Pariisi kabareed ja klubid võtsid erilise häälega sarmika laulja peatselt omaks ja produtsent Larry Kelin kutsus ta Los Angelesse debüütalbumit salvestama.

Muhu saarel on lauljatari südames eriline koht. Esmakordselt sattus ta Pädaste mõisa esinema viis aastat tagasi, armus Muhu saarde ja tuleb Pädastesse juba kolmandat korda.

„Kõige ilusama loodusega paigad asuvad maailma lõpus,“ ütles Tuck. “Kui lisada haruldasele loodusele mõisa romantiline õhustik ja ümbruskonna rahu, mida tänapäeval naljalt ei leia, võib Muhu saart pidada üheks maagilisemaks ja inspireerivamaks kohaks maailmas.”

28-aastase lauljatari võib esmapilgul ajada segamini 1920. aastate stiilikooni Louise Brooksiga. Tema ovaalse kujuga nägu kaunistavad rangelt piiritletud tumepruun bob-soeng, punased huuled ja erksa värviga jumestatud silmad. Hailey garderoob koosneb eranditult vintage-kleitidest. Armastus nende vastu sai alguse 14-aastaselt isaga antiigipoode külastades.

„Kontserdile riietust valides pööran suurt rõhku isikupärastele detailidele, mis oleks põnevad ka kuulajale. Kleitidel ja põnevatel aksessuaaridel-kingadel on minu välimuses oluline roll,“ lisas Hailey.