1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. Eesti noored akordionistid naasevad Prahast kahe kuldmedaliga
Eesti noored akordionistid naasevad Prahast kahe kuldmedaliga

Eesti noored akordionistid naasevad Prahast kahe kuldmedaliga

Eesti noori muusikuid hinnati Euroopas kõige kõrgemalt. Rahvusvahelisel akordionikonkursil Prahas pälvisid mõlemad Eestit esindanud kollektiivid kuldmedali.

26.-29. oktoobril toimusid IX Rahvusvahelised akordioni päevad Prahas (IX International Accordion Days in Prague). MUBA akordionitrio saavutas kuni 19 aastaste kategoorias I koha (juhendaja Tiina Välja). Eesti Noorte Akordioniorkester saavutas kuni 19 aastaste klassikalise muusika kategoorias I koha ja vanusepiiranguta kerge muusika žanris III koha (dirigent Kristel Laas).

Eesti Noorte Akordioniorkester loodi 2022. aasta kevadel Eesti Akordioniliidu poolt, seal mängivad 12 -19 aastased noored akordionistid üle Eesti. Eelnevalt on noor orkester saavutanud I koha sel kevadel rahvusvahelisel akordionikonkursil “Concord of Sounds” Lätis. Eesti Noorte Akordioniorkester koosneb 30st noorest muusikust, kes on pärit Võrust, Räpinast, Otepäält, Arukülast, Kohtla-Järvelt, Keilast, Jõelähtmelt ja Tallinnast.

Tiina Välja, Tallinna Muusika- ja Balletikooli akordioniõpetaja ütleb: „Konkursil oli selgelt näha, et meie akordioni koolkond erineb eelkõige kõlakultuuri poolest. Ilmselt jäi see täna ka žüriile kõrva ja andis meile need kõrged kohad.

Töö repertuaariga kestab lavale astumiseni. Koos reisides näen, kuidas koos oldud aeg mõjutab noorte koosmängu – see muutub varasemaga võrraldes emotsionaalsemaks, vabamaks, kasvavad motivatsioon ja vastutus. Sellised kontsertreisid on hästi olulised.”

Kristel Laas, Eesti Noorte Akordioniorkestri dirigent kommenteerib: “Ma arvan, et noored viis võidule armastus muusika vastu. Selja taga on üsna intensiivne prooviperiood ja täna oli selle tulemus laval kuulda. Orkestril on ühine hingamine, nad on sõbrad. Igakuised laagrid, väljasõidud, kontserdid ja konkursid on nendele noortele suureks motivatsiooniks. Omade hulgas on eeskujusid, omadega arvestatakse, me töötame ühise eesmärgi nimel. Dirigendina hindan proovides ja laval noorte valmisolekut, kohalolu, võimekust olla paindlik, tulla kaasa, oskust kuulata ja arvestada. On uskumatult eriline tunne mõista selle seltskonnaga teineteist sõnadeta.”

 

Head Uudised GoodNews