Avaleht Ajalugu Eesti Vabaõhumuuseumi Kolhoosi korterelamu pälvis kaks auhinda
Eesti Vabaõhumuuseumi Kolhoosi korterelamu pälvis kaks auhinda

Eesti Vabaõhumuuseumi Kolhoosi korterelamu pälvis kaks auhinda

Reedel, 28. jaanuaril Põlvas toimunud Eesti muuseumide aastaauhindade tseremoonial pälvis Eesti Vabaõhumuuseumi Kolhoosi korterelamu 2021. aasta parima püsinäituse tiitli ja Suure Muuseumiroti. Kolhoosi korterelamu julge ja uuendusmeelne projekt valiti ka aasta muuseumiarendajaks.

SA Eesti Vabaõhumuuseum juhatuse liikme Tanel Veeremaa sõnul on tegemist suure tunnustusega ning vabaõhumuuseumi jaoks esimest korda püsinäituse eest pälvitud muuseumirotiga. „Kolhoosi korterelamu täidab olulise lünga perioodist, mida siiani meie ekspositsioonis näha ei saanud. Külastajate poolt on maja väga hästi vastu võetud. Auhinnatud püsinäitus on uudne, pakub põnevust nii täiskasvanutele kui ka lastele ning ühendab viimast kuutekümmet aastat kajastades erinevaid põlvkondi,“ sõnas Veeremaa.

Muuseumiauhindade konkursile laekus sel korral 96 taotlust. Kõigi esitatud projektide seast valisid võitjad välja kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu komisjonid. Püsinäituse kategoorias kandideerisid rekordiliselt 10 näitust. Kolhoosi korterelamu ekspositsiooni juures hinnati selle mastaapsust, detailirohkust, uudset lähenemist ekspositsiooni loomisel ning külastajatele avatud ja kõiki meeli kaasava elamusliku keskkonna loomist.