1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Eestisse saabuvatele turistidele jagatakse helkureid
Eestisse saabuvatele turistidele jagatakse helkureid

Eestisse saabuvatele turistidele jagatakse helkureid

HelkurOktoobrikuust saati on piirivalvurid Narva maanteepiiripunktis jaganud Eestisse tulevatele Venemaa kodanikele helkureid ja selgitanud nende kohustuslikkust.

Kuigi paljudes Euroopa riikides tuleb pimedal ajal või halva nähtavuse korral kasutada helkurit või helkurvesti, siis Venemaalt Eestisse tulevad turistid ei ole sellise kohustusega tihtipeale kursis. Sellise käitumisega muudab inimene aga ennast liikluses vähemärgatavaks ja seab ennast ohtu. Lisaks rikub ta ka seadust.

„Narva maanteepiiripunktis on helkureid jagatud neli nädalat. Tänaseks päevaks on välja jagatud umbes 400 helkurit, millest suurem enamus on antud õhtusel või öisel ajal esmakordsetele Vene riigist tulevatele turistidele, kes ei pruugi olla kursis kohalike seadustega. Senimaani on reaktsioonid olnud positiivsed ja turistid on tasuta helkurit saades olnud meeldivalt üllatunud,“ ütles Narva maanteepiiripunkti juht Kert Uustalu.

„Helkuri kandmine on kohustuslik kõigile, kuid eriti suurt tähelepanu pöörame siiski lastele ja vanuritele,“ ütles Narva politseijaoskonna juht Sergei Andrejev. „Kahjuks on jätkuvalt inimesi, kes ei kinnita enda riiete külge helkureid ja jäävad pimedal ajal märkamatuks. Meie eesmärk on ennetada võimalikke õnnetusi ja muuta inimeste liiklemine turvalisemaks,“ lisas Sergei Andrejev.

Liiklusseadus sätestab, et pimedal ajal või halva nähtavuse korral on helkuri või muu valgustusvarustuse kandmine on kohustuslik.

Helkurit on soovitav kanda sõiduki tuledega samal kõrgusel, 50—80 sentimeetrit maapinnast. Kui kantakse ainult ühte helkurit, tuleb see kinnitada keha sõiduteepoolsele küljele. Tähtis on, et rippuv helkur jope või mantli serva alt välja ulatuks ning oleks nähtav võimalikult mitmest küljest. Meeles tuleks pidada, et helkur on vajalik ka linnatänaval, kus tänavavalgustus ei ole sugugi kõikjal piisav või lausa puudub.